ماجرای دختر مخترع ایرانی که با رییس جمهور دست نداد

به گزارش جهان، آزاده اسدنژاد دانش آموز گلستانی چندی پیش برنده مدال طلای جشنواره مخترعین کشور کره جنوبی به همراه سه تن از دوستان خود شد. 

اختراع این دانش آموز که به کمک دو تن دیگر از دوستان دانش آموزخود به ثبت رسانده است نوعی آسفالت است که وظیفه جذب گازهای سمی و تولید اکسیژن و هوای پاک را برعهده دارد. 

اسد نژاد در زمینه حضور خود درجشنواره مخترعین کره جنوبی به برنا گفت: خوشحالم که توانستم در این جشنواره با یاری خداوند از میان ۶۰۰ مخترع از ۵۰ کشور مدال طلا را به همراه دو ایرانی دیگر کسب کنم و پرچم پرافتخار ایران را به اهتزاز درآورم و نماینده خوبی برای ایران باشم. 

وی همچنین در خصوص مراسم اهدای جوایز گفت: در مراسم اهداء جوائز رئیس جمهور کره که توزیع مدال طلا را برعهده داشت خواست به من دست بدهد که من از دست دادن خودداری کردم که این مساله بسیار مورد توجه خبرگزاری ها قرار گرفت. 

وی در تشریح این ماجرا می گوید:

روز اهدای جوایز که مصادف با عید غدیر بود، هیچ امیدی نداشتم بین این همه آدم دست بالا، جایزه ویژه را دریافت کنم وقتی صدایم کردند اصلا باورم نمی شد. آن لحظه جمله ای از امام سجاد در ذهنم آمد؛ خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریایی خود نداری، من چون تویی دارم و تو چون خود نداری. وقتی خواستم بروم جایزه ام را دریافت کنم، از خدا خواستم که ظرفیت همچین موفقیتی را به من بدهد. زمانی که رییس جمهور کره دستش را دراز کرد که به من دست بدهد، شاید شعار گونه باشد، اما حضرت فاطمه در ذهنم آمد که جلوی یک نابینا خودش را پوشاند. من آن لحظه تنها ادای احترام کردم، اما دست ندادم. بعد از مراسم از ایشان معذرت خواهی کردم و گفتم این اعتقاد قلبی من بود. من نمی توانستم خیلی راحت از اعتقاداتم بگذرم.

یک نظر برای "ماجرای دختر مخترع ایرانی که با رییس جمهور دست نداد" ارسال شده
  1. سيد مجتبي انتظار گفت:

    بسمه تعالی .
    سلام بر آزاده جان. تو یک شیر زن هستی . مگر نه اینکه حسین ابن علی (ع) در ظهر عاشورا ندا سر داد که اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید. تو واقعاً ثابت کردی که قبل از هر چیز و بهتر و مهمتر و گرانبهاتر از مدال طلای جشنواره مخترعین، اعتقادات مذهبی مسلمانان است که باعث فخر مسلمین میباشد. خواهر خوبم باور کن که تو با دست ندادن با رئیس جمهور کره روح تمام شهدا و جانبازان و و و ۸ سال دفاع مقدس را شاد و به خون آنها حرمت قائل شدی . ببین چقدر ساده میتوان روح پر فتوح شهدا را شاد کرد. ایکاش دیگران هم بدانند که امنیت و سربلندی و آقائی ملت ایران مدیون خون شهدا و جانبازان و عزیزان قطع نخائی و شیمیائی هاست که اگر آنها نبودند بخدا قسم حتی برای یکدقیقه به این راحتی در خانه خود آرامش نداشتیم و آرامش و راحت خوابیدن برایمان یک رویائی بیش نبود. انشاءالله همیشه سالم و سربلند باشی. آمین یا رب العالمین

نظرات بسته شده است.