ماجرای سکانس حذف شده از “مستند تقاطع” درباه ندا آقاسلطان

به گزارش پارسینه، مرتضی شعبانی تهیه کننده مجموعه تلویزیونی “تقاطع” که ۲۱ خرداد سال جاری از شبکه اول سیما درباره مرگ نداآقاسلطان پخش شد در گفتگو با نشریه پنجره در پاسخ به سئوالی در مورد موارد حذف شده از این برنامه گفت: تنها سکانس حذف شده از این مجموعه؛ یک قسمت از گفتگوی خواهر ندا(هدی آقاسلطان) با خانم فرانکلین در شرکت ایشان بود که گفتگو حدود دو دقیقه بود.

وی افزود: درآن هدی آقاسلطان حاضر به مصاحبه با ما نشد و ما با دوربین مخفی به شرکت ایشان رفته بودیم که این قسمت حذف شد.

وی در بخش دیگری از این گفتگو اظهار داشت: ماجرای قتل ندا مشکوک بود و ما در این راستا اطمینان داشتیم این قتل نمی تواند کار نظام باشد. برای اینکه در عالم واقع دلیلی ندارد که حکومت یک شهروند معمولی خود را در انظار عمومی به قتل برساند. بنابراین می توان به این نتیجه دست یافت که دست دیگری در این ماجرا دخیل است. برای همین از همان چند روز اول بعد از این ماجرا جرقه های ساخت این مستند زده شد.

شعبانی تصریح کرد: همه غرب و کسانی که درصدد این هستند حکومت ایران دچار تغییر شود دست به دست هم دادند و از قتل ندا به بهره برداری پرداختند، قتل یک دختر جوان که گرایش سیاسی ندارد و وابسته به هیچ گروه سیاسی هم نیست در یک خیابان فرعی بزرگترین علامت سئوال است.

وی یکی از سئوالات اصلی در مورد قتل ندا را چنین مطرح کرد: به هرحال سئوال اصلی از آرش حجازی این است که چرا ندا را رها کرده و همراه او به بیمارستان نرفته و چرا به این سرعت از کشور رفته است؟

مرتضی شعبانی متولد ۱۳۴۳ تهران است و از سال ۶۵ با کار دستیاری فیلمبردار در گروه روایت فتح مشغول به کار شد و تا به امروز فیلم های کوتاه «دلباخته»، «شهید عاملی»، «تنگه ابوقری»، «شهید الماس» و «نسیم حیات» را کارگردانی کرده است.

ندا آقاسلطان  در جریان حوادث بعد از انتخابات در روز شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸ (۲۰ ژوئن ۲۰۰۹) در محلهٔ امیر آباد تهران (خیابان کارگر شمالی، تقاطع خیابان شهید صالحی و کوچهٔ خسروی) به ضرب گلوله کشته شد.هدی و ندا آقاسلطان به همراه مادرشان

 


۱۶ تیر ۱۳۸۹