مادر مقتول اعلام رضایت کرد

فردی که متهم است به دلیل اعتیاد فرزندش، وی را به قتل رسانده ، موفق به اخذ رضایت از همسر خود به عنوان تنها ولی دم پرونده شد.به گزارش ایسنا، عصر روز ۲۴ شهریورماه سال گذشته ماموران کلانتری شاهین‌شهر کرج از طریق گزارش بیمارستان البرز در جریان مرگ یک جوان ۱۷ ساله به نام رضا بر اثر شدت خونریزی از ناحیه سینه قرار گرفتند و بلافاصله بازپرس کشیک قتل کرج را در جریان این موضوع قرار دادند.


با آغاز تحقیقات قضایی، پدر متوفی که دادالله نام داشت، مدعی شد پسرش هنگام دویدن به سمت آشپزخانه به زمین افتاده و یک سیخ کباب که کف آشپزخانه افتاده بوده در سینه وی فرو رفته است.


با توجه به آنکه نحوه مرگ دور از ذهن به نظر می‌رسید و اظهارات دادالله نیز دارای تناقض‌های فراوانی بود، بازپرس دستور بازداشت وی را صادر کرد و بازجویی از او آغاز شد.


پس از چندین جلسه بازجویی‌های فنی و پلیسی، نهایتاً این فرد لب به اعتراف گشود و پرده از راز قتل فرزندش برداشت.


دادالله در مقابل بازپرس گفت: از مدتی قبل متوجه شدم که رضا به حشیش و قرص اعتیاد پیدا کرده است. هرچه او را نصیحت می‌کردم توجه نمی‌کرد و وقتی پیش دوستانش می‌رفت، می‌فهمیدم اقدام به مصرف مواد کرده است. روز حادثه سر این موضوع با هم درگیر شدیم تا این‌که این درگیری‌مان شدت پیدا کرد و من در یک لحظه با کارد آشپزخانه ضربه‌ای به سینه‌اش وارد کردم. بعد برای آنکه کسی شک نکند با هماهنگی خانواده جریان زمین خوردن را برای پزشک بیمارستان سر هم کردم اما آنها شک کردند و موضوع را به پلیس اطلاع دادند.


در پی اعترافات این متهم و طی تشریفات قانونی، رئیس و چهار مستشار شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران برای دادالله به اتهام یک فقره قتل عمدی فرزندش، هفت سال حبس و پرداخت دیه مقرر کردند که از این هفت سال، چهار سال به دلیل عدم سابقه کیفری متهم و این‌که مقتول فرزند وی بوده است، به حالت تعلیق در آمد.


صبح امروز همسر متهم به عنوان تنها ولی دم پرونده با مراجعه به قاضی عصمت‌الله جابری دادیار اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران از دریافت دیه صرف نظر کرد و به همسر خود رضایت داد.