ماشا، مانکنی که مسلمان شد+تصویر


«ماشا الیلیکینا» نام مشهوری در روسیه و مناطق روسی‌زبان است. او حدود ۲ سال پیش به عنوان یک هنرپیشه جذاب و یک مدل زیبا مطرح بود و شهرت و محبوبیتش با اوج گرفتن «گروه رقص و موسیقی فابریک» در روسیه، به بالاترین حد رسید.

به گزارش ابنا، ماشا الیلیکینا، ستاره سابق سینما، رقص و موسیقی، اینک حجاب اسلامی در بر دارد و به تدریس در مدارس مشغول است. وی می‌گوید از جلوه‌های کاذب سابق متنفر است و اکنون احساس خوشبختی می‌کند.

آنچه در پی می‌آید مصاحبه سایت روسی Islam.ru با این هنرمند مسلمان شده است:


• چطور شد که تمام موفقیت‌ها و درخشش‌های خود روی صحنه را زیر پا گذاشتی و به اسلام گرویدی؟
ماشا: من به لطف خداوند به سوی او گام برداشتم. این اراده خدا بود.


در زمانی که یک خواننده بودی آیا فکر می‌کردی که روزی اسلام بیاوری، روزه بگیری و به حج بروی؟
ماشا: نه؛ حتی به ذهنم خطور هم نمی‌کرد که روزی به حج بروم و از بهترین و گواراترین آب، یعنی آب زمزم بنوشم. 

•  آیا راهی که برای مسلمان‌شدن طی کردی، مسیری طولانی بود؟
ماشا: من دو سال است که مسلمان شده‌ام. یک روز مطلع شدم که یکی از نزدیکترین دوستانم بر اثر یک حادثه در شهری دیگر به حالت کما رفته است. من نمی‌دانستم که چطور می‌توانم به او کمک کنم. آن روز برای اولین بار نماز خواندم و دست به دعا برداشتم و از خدای بزرگ کمک خواستم.
روز بعد همان دوستم با من تماس گرفت و گفت: «در آن حالات بیهوشی من تو را می‌دیدم و تو خیلی زیاد به من کمک کردی!»، من در آن لحظه بسیار گریستم؛ زیرا برای اولین بار در زندگی‌ام بود که چیزی از خدا می‌خواستم. 

• در حال حاضر به چه کاری مشغولی؟
ماشا: من پنج زبان اروپایی بلد هستم و در حال حاضر در مدرسه و دانشگاه تدریس می‌کنم. ضمناً برخی از نت‌های مجاز شرعی را نیز می‌نویسم.

• آیا موسیقی هم گوش می‌دهی؟
ماشا: بله؛ آثار «گروه ریحان»، «گروه سامی یوسف» و «گروه کت استیونس» ( که پس از اسلام آوردن نام خود را «یوسف اسلام» گذاشت) را گوش می‌کنم. 

• آیا چیزی از قرآن هم آموخته‌ای؟ آیا آمادگی داری که زبان عربی را هم به آن پنج زبان اروپایی اضافه کنی؟
ماشا: در ابتدا فکر می‌کردم که آموختن زبان عربی مشکل باشد. اما آن را شروع کرده‌ام و خیلی هم آن را دوست دارم و فکر می‌کنم کلیدی برای فهم دانش برتر باشد. 

• چرا گرایش به اسلام نسبت به ادیان دیگر بیشتر است؟ و چرا بیشتر کسانی که به اسلام می‌گروند از بین هنرمندان و فعالان در کنسرت و موسیقی هستند؟
ماشا: اسلام نسبت به ادیان دیگر، محکمترین اساس را دارد. تمام قواعد اسلام در زندگی کاربرد دارند. راه اسلام سعادت‌بخش است. 

• از اینکه مسلمان شده‌ای چه احسای داری؟
ماشا: احساس خوشبختی. امروز من این فرصت را دارم که مقایسه کنم قبلاً چه بودم و حالا چه هستم. من اکنون با حیات واقعی آشنا شده‌ام، پس خوشبختم. 

• و چه تفاوتی با قبل داری؟
ماشا: ایمان به خدا زندگی مرا متحول کرد. میل به عبادت خداوند در فطرت و وجود همه انسان‌ها نهاده شده است. من اطمینان دارم که خداوند به ما تفکر و تعقل نداده است تا بیاییم، زندگی کنیم، بخوریم، بخوابیم و بمیریم. خدا به ما فرصت زندگی کردن داده است تا به او برسیم.

• آیا گاهی به موفقیت‌ها و درآمد سابق خود فکر نمی‌کنی؟ حسرت آن دوران را نمی‌خوری؟!
ماشا: آن جلوه‌ها، پس از مسلمان شدن، برایم بی‌ارزش و منفور هستند. 

• از اینکه آشکارا خود را مسلمان معرفی می‌کنی هراس نداری؟
ماشا: نه نمی‌ترسم. برعکس، تکلیف و وظیفه خود می‌دانم که دیگران را از راه گمراهی بازدارم و به عنوان الگویی برای آنها باشم.

از اینکه عکس‌های سابقت در اینترنت هست ناراحت نیستی؟
ماشا: من خودم دوست ندارم به این عکس‌ها نگاه کنم. اما اشکال ندارد که مردم آنها را ببینند تا برایشان عبرت شود و بدانند که انسان می‌تواند تولد دیگری داشته باشد و از نو به دنیا بیاید. انسان می‌تواند توبه کند و با انجام کارهای خوب، تمام سیاهی‌های گذشته‌اش را پاک کند، ان شاء الله.

اینک چه چیزی از «اسلام» می‌توانی به دیگران بگویی؟
ماشا: اسلام می‌گوید: «اگر نمی‌توانی راجع به خدا بیندیشی حداقل سعی کن از قید خودت رهایی یابی و پلیدی‌های نفست را مهار کنی؛ رذایلی مانند خودپسندی، تکبر، حسد، ظلم، دروغ، خودستایی و خودنمایی». اگر کسی می‌خواهد به سوی اسلام گام بردارد فقط باید اندیشه کند و از فطرت خود مدد بگیرد. 

• چه پیامی برای مسلمانان داری؟
ماشا: آرزو می‌کنم که کارهای نیک و عبادات برادران و خواهران دینی من مورد قبول خداوند متعال قرار بگیرد و رحمت خدا بر خانه‌های آنان ببارد.

و برای غیر مسلمانان؟
ماشا: امیدوارم کسانی که هنوز به دین اسلام مشرف نشده‌اند لحظه‌ای به خود بیایند و فارغ از انبوه اطلاعات پوچ و بیهوده‌ای که چشم و گوش مردم این عصر را فرا گرفته است کمی اندیشه کنند.

نظرات کاربران:


خدا همه ما را با نور الهی خود آشنا و به راه راست هدایت فرماید. آمین.

کسی که خدا او راه هدایت کند هیچ کسی نمی تواند به گمراهی واردارش کنند

خدا عزتش را روزافزون کند و در راه اسلام و قرآن ثابت قدم بدارد. واقعا عبرت است برای بسیاری از جوانان جامعه ما و بلکه همه جوانان جهان. مرحبا.

برای من که عمری است ادعای مسلمانی دارم جملات ایشان باعث تلنگری به گوشم شد مخصوصا این جمله “رذایلی مانند خودپسندی، تکبر، حسد، ظلم، دروغ، خودستایی و خودنمایی». اگر کسی می‌خواهد به سوی اسلام گام بردارد فقط باید اندیشه کند و از فطرت خود مدد بگیرد. “

و خداوند هر کس را بخواهد هدایت خواهد کرد. باشد که ما هم جزء هدایت یافتگان باشیم. بخود بیاییم و بیندیشیم که از کجا آمده ام آمدنم بهر چه بود.

واقعا پند آموز بود.خداوند هرکه را بخواهد هدایت می کند البته به ظرفیت انسانها نیز بستگی دارد.

یه دوست عزیزی میگفت:ماآدما هیچوقت قدر چیزایی که داریم رو نمیدونیم…
احساس میکنم خیلی خوشبختم که مسلمون به دنیا اومدم.امیدوارم به اسلام واقعی برسم…آمین!

یه دوست عزیزی میگفت:ماآدما هیچوقت قدر چیزایی که داریم رو نمیدونیم…
احساس میکنم خیلی خوشبختم که مسلمون به دنیا اومدم.امیدوارم به اسلام واقعی برسم…آمین!

خداوندا فرجی گشایش فرما تا زنان و دخترانی که در مملکت ما با کلام خدا آشنا هستند ولی قدر خودشان را نمیدانند از این خانم یاد گرفته و تحت تاثیر قرار گیرند. آمین

تابناکیهای عزیز دستتان درد نکند اشک ما را در آوردید

آنان که خاک را به نظر کیمیا کنند آیا شود که گوشه چشمی به ما کنند ؟ وقتی کسی خالصانه به سمت او (خدا) رود ، مورد عنایت و رحمت و مغفرت و آمرزش او قرار می گیرد و احیاء می شود . اگر خداوند متعال ، که منبع مطلق همه خوبیها و زیبائیهاست و ائمه معصومین سلام الله علیهم اجمعین که کامل ترین انسانها و بهترین واسطه های میان انسان و خدا هستند ، به کسی توجه کنند ، انسان می تواند ره صد ساله را یک شبه طی نماید . ولی این راه کوتاه میان بر یک چیز نیاز دارد و آن اخلاص است و بس .

به نظر من مسلمان به دنیا آمدن خوب است ولی از آن مهمتر مسلمان شدن است یعنی اینکه آدم خودش به اسلام برسد و ایمان داشته باشد نه اینکه اسلام را به ارث برده باشد. پس اگر ما به راحتی دروغ می گوییم تهمت می زنیم منافع ملی را فدای منافع شخصی و گروهی می کنیم و کلاهبرداری،احتکار ، رشوه و…. می کنیم یک جای کار ما اشتباه است شاید مسلمان اسمی هستیم

باز آ باز آ
هر آنچه هستی باز آ
گر کافر گبر و بت پرستی باز آ
این در گه ما درگه نا امیدی نیست
صد بار اگر توبه شکستی باز آ

شاید فکر کنیم این موضوع اتفاقی است ولی من این موضوعات را معجرات قرن برای بیداری ملتها میدانم شاید کمتر افرادی بتوانند با این طریق نسبت به بیداری سایر افراد بشر برای هدایت ورستگاری اقدام کنند.

متأسفانه هر از چندگاهی شاهدیم که برخی شیادان، دختران جوان و نوجوان ما را با وعده‌های واهی که “شما را به آن‌ور آب می‌بریم و خواننده می‌کنیم” یا “هنرپیشه می‌شوید” و … اغفال می‌کنند و به دوبی و دیگر کشورهای عربی می‌برند و در شبکه‌های فساد عرضه می‌کنند.
از مسؤولان سایت تشکر می‌کنم که این مصاحبه را ترجمه کردند تا این دختران ببینند کسی که خودش در آنسوی آبها در اوج شهرت و هنر قرار داشت، پاکی و حجاب را برگزیده است. پس چرا آنها که خود دارای این گوهر هستند آن را از دست می‌دهند و دست آخر هم چیزی جز بی‌آبرویی و پشیمانی و گناه نصیبشان نمی‌شود.
با تشکر از تابناک و ابنا.

حالا که این خانم مسلمان شده درست نیست که عکس بی حجاب وی در سایت نمایش داده شود. لطفا به ایشان و آیینشان احترام بگذارید و عکس اول را حذف کنید. با تشکر.

چرا این اخبار در سطح وسیعی منتشر نمیشه واقعا خیلی ها رو می تونه عوض کنه چرا صدا و سیمای ما اینقدر ضعیفه خیلی از ضربه هایی که جامعه ما می خوره از صدا و سیماست

هم خوشحالم هم ناراحت خوشحالم از این بابت که اسلام در حال گسترش هست ناراحتم از این حالت که در کشور اسلامی ما بازیگران سینما ما آنطور که باید در اسلام باشند نیستند

مسلمان شدن اون هم دراین شرایط که دشمنان اسلام کمرهمت برای نابودی اسلام بسته اندچیزی جز معجزه خداوندی نمتواندباشدان هم یک مانکن ومدل امیدوارم مامسلمان نیز بخود آیم که خداوند چقدرهریک ازماها رادوست دارد

اینطوری بود که قدیمی ها همیشه وقتی می خواستند کسی رو دعا کنند همیشه می گفتند ” خدا عاقبت به خیرت کنه”. پس ما هم دعا کنیم خدا همه ما رو عاقبت به خیر بکنه

خاک بر سر من که خودم را مسلمان شیعه می دانم که ۵۰سال از خدا عمر گرفتم اما درک این بنده خدا را ندارم . خدایا به تو پناه می برم الهی من لی غیرک. خداوند توفیقات این خواهر را روز به روز زیاد کند.