مامورهای قلابی ، لباس مردم را بو می کشیدند


 
images/20060803/man.jpg
 
مامورهای قلابی که با بو کردن لباس مردم اقدام به سرقت می کردند ، پس از آخرین سرقت تحت تعقیب پلیس آگاهی قرار گرفتند و یکی از آنها دستگیر شد.
به گزارش خبرنگار جام جم ، فردی با مراجعه به شعبه سوم بازپرسی دادسرای جنایی با ارائه شکایتی عنوان کرد: حدود ۶ میلیون تومان پول همراه داشتم تا از یک شرکت خودروسازی وسیله نقلیه بخرم ، در ۴۵ متری زرند در حوالی سایپا دیزل ، ۳ نفر که سوار خودروی پژو پرشیا بودند، مرا متوقف و پس از بو کردن لباسهایم عنوان کردند، مامور هستند و من مواد مخدر حمل می کنم.
شاکی افزود: به دنبال این موضوع ، آنها مرا بازرسی بدنی کرده و سپس پولهایم را سرقت کردند و هنگامی که قصد فرار داشتند ، در یک لحظه شماره پلاک خودروی آنها را که روی صندلی عقب بود ، به ذهن سپردم و در ادامه آنها با رها کردن من و سرقت پولهایم متواری شدند.


دستور پیگیری


به دنبال این شکایت ، بازپرس روشن دستور پیگیری و تحقیق در این زمینه را صادر کرد و پس از استعلام شماره خودرو ، ماموران ردپای سارقان مامورنما را در شهرک اندیشه شناسایی کردند. با صدور نیابت قضایی و عزیمت تیمهای عملیاتی پلیس آگاهی به محل ، ماموران پس از ورود به خانه یکی از ماموران قلابی به هویت مبارک احمدی ، او را که از طایفه سندی معروف به پاکستانی تیره جنگی هاست دستگیر و در بازرسی از خانه مقادیری اسناد و مدارک جعلی شامل انواع گذرنامه و گواهینامه را همراه یک قبضه سلاح کمری کشف و ضبط کردند و متهم برای ادامه تحقیقات به شعبه ۵ پلیس آگاهی منتقل شد.


شناسایی کنید


با اعتراف متهم به سرقت تحت پوشش ماموران ، بازپرس روشن با هشدار به مردم در حفظ هوشیاری ، از آنها خواست در مواجهه با کسانی که خود را مامور معرفی می کنند ، ابتدا از مامور بودن آنها اطمینان پیدا کنند و در صورت مشکوک شدن به این افراد ، پیش از هر نوع همکاری و قرار دادن اموال و مدارک خود در اختیار آنها ، موضوع را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ گزارش کنند. بازپرس جنایی در ادامه با تاکید بر چاپ تصویر متهم بدون پوشاندن چهره از مردم خواست چنانچه شکایتی علیه متهم دارند به شعبه ۵ پلیس آگاهی و یا شعبه سوم بازپرسی دادسرای جنایی مراجعه کنند. یادآور می شود تلاش گسترده پلیس برای دستگیری همدستان متهم ادامه دارد.