ماهواره‌ برای صدا‌وسیما مانند نان شب واجب است

مرتضی میرباقری معاون سیما از مساعدت دولت در مجمع تشخیص مصلحت نظام برای تصویب طرح پرتاب ماهواره‌ مستقل صدا‌وسیما به فضا خبر داد. وی تاکید کرد: پرتاب ماهواره‌ مستقل برای صدا‌وسیما بسیار حیاتی است. ما باید فضا برای سیگنال‌رسانی دراختیار داشته باشیم تا بتوانیم اطلاعات خود را در اختیار هموطنان قرار دهیم. چون برخی از مناطق ایران کوهستانی است بسیار مشکل است که به‌صورت کابل به این منطقه‌ها سینگنال‌رسانی کنیم. در نتیجه اکنون شبکه‌ای نداریم که صد‌درصد کشور را تحت پوشش قرار دهد.«میرباقری» در گفتگو با ایسنا با اعلام این خبر ، اظهار کرد: در جلسه‌ای که با آقای دکتر محمود احمدی‌نژاد رییس‌ جمهور داشتیم ایشان قول دادند که درمجمع تشخیص مصلحت نظام ، دولت از طرح پرتاب ماهواره‌ی مستقل صدا‌وسیما حمایت کند تا اعتبار ارزی به منظور انجام این کار دراختیار سازمان صدا‌وسیما قرار گیرد.


میرباقری گفت: اگر ماهواره‌ی صدا‌وسیما پرتاب شود، از بالا به همه نقاط روی زمین اشراف پیدا می‌کنیم، بنابراین به‌راحتی می‌توانیم مطالب خود را به مخاطبان انتقال دهیم.

پس ماهواره‌ برای سازمان صدا‌وسیما یک امر حیاتی است و مانند نان شب برایش واجب است که با تحقق آن هم پوشش شبکه‌ها گسترش پیدا می‌کند و هم سینگنال‌رسانی مطمئن‌تر انجام می‌شود و امکان افزایش تعداد شبکه‌ها نیز به‌وجود می‌آید.