محصولات دانلودی

متکی در نیویورک: ورود نظامیان انگلیسی به آبهای ایران غیرقانونی بوده است

منوچهر متکی، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه در واکنش به تصویب قطعنامه اخیر شورای امنیت درباره پرونده هسته‌یی کشورمان، در یک کنفرانس مطبوعاتی به پرسش‌های خبرنگاران در این باره پاسخ داد.به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران به نقل از بی‌بی‌سی، متکی در جمع خبرنگاران در هتل پلازای نیویورک، با تاکید بر مواضع اعلام‌شده از سوی خود در جلسه شورای امنیت، درباره “بی عدالتی‌های” گذشته این شورا نسبت به ایران به ویژه در جریان جنگ تحمیلی عراق علیه ایران و ملی‌شدن صنعت نفت سخن گفت.وزیر امور خارجه کشورمان هم‌چنین ارجاع پرونده هسته‌ای ایران به شورای امنیت را تصمیم غلطی دانست.او فن آوری هسته‌یی از جمله غنی‌سازی اورانیوم را حق مسلم مردم ایران دانست و ماهیت برنامه اتمی کشور را صلح‌آمیز عنوان کرد.متکی هم‌چنین در پاسخ به پرسشی درباره آن‌چه مخفی‌کاری ایران درباره برنامه هسته‌ای خوانده شد نیز گقت که تهران به تمام سوال‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در این باره پاسخ داده است.از وزیر امورخارجه هم‌چنین پرسیده شد “در حالی که تهران قطعنامه شورای امنیت را به تکه کاغذی پاره تشبیه کرده، آیا حضورش در شورای امنیت به معنی تأیید آن نیست؟”


متکی در پاسخ گفت: “به نطق دیروز من توجه کنید. شورای امنیت باید حافظ جایگاه خودش باشد. اقدامات غیرمنطقی و غیرقانونی، اعتبار شورای امنیت را از بین می‌برد. شورای امنیت بخشی از سازمان ملل متحد است و چند کشور محدود حق سوءاستفاده از آن را ندارند.”وزیر امور خارجه هم‌چنین درباره دستگیری تعدادی از نظامیان انگلیسی از سوی نیروی‌های ایرانی گفت که این افراد به آب‌های ایران تجاوز کرده بودند و اتهام آنها ورود غیرقانونی به قلمرو ایران است.متکی در ادامه از درخواست مارگارت بکت، وزیر امور خارجه انگلیس برای گفت‌وگوی تلفنی با او دراین باره خبر داد و با اشاره به برنامه فشرده خود گفت که این مکالمه به احتمال زیاد بعد از ظهر یکشنبه انجام خواهد شد.منوچهر متکی در بخش دیگر این نشست در پاسخ به پرسشی درباره اختلافات پیش آمده بین تهران و مسکو درباره ادامه ساخت نیروگاه بوشهر گفت: گفتگوها بین دو طرف ادامه دارد و امیدواریم روسیه به تعهداتش عمل کند.وزیر خارجه ایران هم‌چنین گفت که آمریکا در عراق مرتکب اشتباهات زیادی مانند دستگیری دیپلمات‌های ایرانی در آن کشور شده است.وی در عین حال گفت که ایران، عراق را برای آزادی دیپلمات‌ها مسؤول می‌داند و تاکید کرد تا زمانی که آمریکا اشتباهات خود را تصحیح نکند، امنیت به عراق برنمی‌گردد.

وزیر خارجه ایران در واکنش به سخنان خاویر سولانا، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز گفت: اگر درخواست مناسبی از سوی آقای سولانا مطرح شود، ایران آن را بررسی خواهد کرد.وی هم‌چنین ابراز امیدواری کرد سولانا حرفهای تکراری گذشته را دوباره تکرار نکند.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
حراجی و تخفیف ویژه برای محصولات دانلودی
-------------------------------------------

گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما