مجرمان سالخورده و بیمار در آمریکا چگونه اعدام می شوند؟!

شبکه فرانس پرس در گزارشی از نحوه اعدام مجرمان سالخورده و بیمار در آمریکا اعلام کرد که بسیاری از ایالت های آمریکا در اعدام این محکومان به مرگ تعجیل می کنند!

به گزارش سرویس اخبار ویژه خبرگزاری آریا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، در حالی که بسیاری از سه هزار و سیصد محکوم به مرگ در آمریکا پیش از اعدام می میرند ؛ مسئولان آمریکا به هیچ عنوان حاضر نیستند حتی به علت بیماری یا سالخوردگی از اعدام این محکومان صرف نظر کنند.


مرگ بسیاری از محکومان به اعدام در آمریکا به علت بیماری حتی سبب شده است بسیاری از ایالت های آمریکا در اعدام محکومان به مرگ تعجیل کنند.


بر همین اساس مقامات ایالت آلاباما تصمیم گرفته اند قبل از آن که دانیل سیبرت ، قاتل زنجیره ای پنجاه و سه ساله به علت سرطان لوزالمعده پیشرفته اش بمیرد ساعت هجده پنجشنبه به وقت محلی اعدامش کنند.


البته احتمال زیادی وجود دارد که وکلای سیبرت موفق شوند بار دیگر مرگ وی را به تعویق بیاندازند. در حقیقت از ماه سپتامبر که دیوان عالی آمریکا اعلام کرد موضوع قانونی بودن اعدام به شیوه تزریق را بررسی خواهد کرد بسیاری از اعدام ها به بعد موکول شده است.


در سال دو هزار و چهار نیز جیمز هوبارد هفتاد و چهار ساله به رغم مشکلات جسمانی اش به جرم قتل یک زن در ایالت آلابامای آمریکا اعدام شد. وی در حالی به دست جلاد سپرده شد که پرونده پزشکی این قاتل از ابتلای وی به سرطان روده و پروستات، هپاتیت و جنون پیری حکایت داشت.


در ماه ژوئن در ایالت اوکلاهاما نیز یک مرد بیمار اعدام شد. جیمی بلاند چهل و نه ساله به جرم قتل به اعدام محکوم شده بود. وی مبتلا به سرطان ریه پیشرفته بود.


اداره زندان های اوکلاهاما تا پیش از فرا رسیدن زمان اعدام جیمی بلند مجبور شد خرج چندین دوره شیمی درمانی وی را بپردازد تا او پیش از اعدام نمیرد.


در بسیاری از موارد نیز تلاش مسئولان بی نتیجه می ماند و قبل از پایان روند قضایی محکومان به اعدام می میرند.


اداره زندان های تگزاس اعلام کرد طی سی سال اخیر بیست محکوم به اعدام به علل طبیعی نظیر ابتلا به سرطان، ذات الریه ، ایدز و حمله قلبی جان باخته اند.


آمارهای ایالت کالیفرنیا که بیشترین محکومان به اعدام را داراست حاکی است از سال هزار و نهصد و هفتاد و شش و برقراری دوباره حکم اعدام در آمریکا ، سیزده محکوم به مرگ اعدام شده اند و سی و هشت تن از این محکومان به مرگ طبیعی مرده اند.


گزارش ها حاکی است پنجاه و پنج محکوم به مرگ در کالیفرنیا بالای شصت سال دارند و از این تعداد دو نفر بیش از هفتاد سال سن دارند.


بر اساس آمارهایی که وزارت دادگستری آمریکا پارسال منتشر کرد صد و سی و هفت زندانی محکوم به مرگ در آمریکا تا پایان سال دو هزار و پنج بالای شصت سال سن داشتند.


رکورد محکومان سالخورده را لوروی ناش نود و دو ساله دارد . او در زندانی در آریزونا در جنوب غربی آمریکا زندانی است . جان وینینگ هفتاد و شش ساله و ویلیام کروز که نوامبر هشتاد ساله می شود نیز در همین مرکز زندانی هستند.


لوروی ناش متولد سپتامبر هزار و نهصد و پانزده است .وی در سال هزار و نهصد و هشتاد و سه در حالی که فراری بود به جرم قتل به مرگ محکوم شد. هنوز تاریخ اعدام ناش تعیین نشده است اما او نباید امیدی به خود راه بدهد چون سن بالا یا بیماری دلیلی برای رهایی از اعدام نخواهد بود.


در دسامبر دو هزار و پنج ، جان نیکسن هفتاد و هفت ساله در می سی سی پی اعدام شد. چند هفته بعد از آن در ژانویه دو هزار و شش کالیفرنیا شاهد اعدام کلارنس آلن نابینا بود . او فلج بود و بیماری قلبی داشت و یک روز بعد از تولد هفتاد و شش سالگی اش با صندلی چرخ دار به اتاق اعدام فرستاده شد.