محاکمه ۶ میکروب مقابل دختر نوجوان


 
images/20070627/mikrob.jpg
 
:۶نفر از اعضای باند موسوم به «میکروب» روز گذشته در شعبه ۱۱۶۱عمومی جزایی فرودگاه مهرآباد تهران محاکمه شدند.
به گزارش خبرنگار جام جم ، در یکی از روزهای مهرماه سال گذشته دختر دانش آموزی همراه پدرش به مرکز پلیس اطلاعات امنیت تهران مراجعه و از چند جوان شرور شکایت کرد.
شاکی در تشریح ماجرا گفت: پسری جوان پس از آشنایی با من ، فریبم داد و پس از خوراندن آبمیوه آلوده به ماده بیهوشی ، مرا به یک منزل ویلایی در کرج برد و پس از آزار و اذیت به همراه دوستانش ، سی دی غیراخلاقی تهیه و تهدید کرد اگر ماجرا را به خانواده ام اطلاع دهم ، مرا خواهند کشت.


راز شومی که برملا شدوی افزود: پس از چند روزی سکوت ، ماجرا را با خانواده ام در میان گذاشتم. من یک شماره تلفن همراه هم از آنها دارم که گفته هایم را تایید می کند.
ماموران با اطلاعاتی که از شاکی به دست آوردند، به بررسی شماره تلفن همراه پرداختند که به این ترتیب گفته های دختر جوان تایید شد.
بنابراین با تشکیل این پرونده دستور قضایی ویژه از سوی قاضی صابری زفرقندی ، سرپرست دادسرای فرودگاه مهرآباد تهران صادر شد و ماموران جستجو برای یافتن متهمان فراری را آغاز کردند تا سرانجام آنها را دستگیر و به مرکز پلیس منتقل کردند. متهمان در مواجهه با شاکی ، راز سیاه خود را فاش کردند.
در ادامه تحقیقات پلیسی قضایی معلوم شد متهمان از فرزندان افراد ثروتمندی هستند که والدینشان هیچ کنترلی بر رفت و آمدهای آنها ندارند و متهمان سی دی غیراخلاقی را که از شاکی تهیه کرده بودند، در تهران تکثیر و توزیع کرده اند.


ردپای دیگر اعضای باند در شمال کشوربا اثبات این ماجرا و تهیه اسناد و مدارک ، برای متهمان که میانگین سنی آنها ۱۶تا ۲۱سال بود، قرارهای سنگین صادر شد. ماموران که احتمال می دادند فعالیت این باند گسترده باشد، مرحله دوم تحقیقات را آغاز کردند تا این که معلوم شد اعضای فراری این باند، باند دیگری را در شهرهای شمالی کشور هدایت می کنند و شاکی را بار دیگر ربوده و پس از آزار و اذیت وی ، قصد تکثیر و توزیع سی دی تهیه شده از وی را دارند.
ماموران با کشف این سرنخ ، با کسب مجوز قضایی به محل مورد نظر رفتند و موفق به دستگیری دیگر متهمان شدند. آنها در بازجویی های پلیسی به جرایم خود اعتراف کردند. پرونده اتهامی این باند هم پس از موافقت رئیس قوه قضاییه و قضات شعبه ۲۰دیوان عالی کشور به دادسرای فرودگاه ارسال و به صورت ویژه رسیدگی شد.


مجازات اعدام برای ۲عضو بانداین گزارش حاکی است ، پرونده ۶نفر از متهمان با قرار عدم صلاحیت رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد که ۲نفر از جوانهای شرور پس از محاکمه در شعبه ۷۱دادگاه کیفری استان تهران محکوم به اعدام شدند و پرونده اتهامی چند نفر دیگر هم به دادگاه اطفال ارسال شد.
به این ترتیب ، پس از تفهیم اتهام به ۱۵نفر از اعضای باند علی میکروب به خاطر اتهاماتی از قبیل خرید و فروش و ساخت مشروبات الکلی ، شرب خمر، انتشار فیلم و سی دی های غیراخلاقی ، برای ۶نفر از متهمان که پرونده آنها در دادگاه اطفال است و ۳نفر دیگر که در دادگاه جزایی محاکمه می شوند، تقاضای تبعید شد.
با صدور کیفرخواست صادره ، پرونده به دادگاه عمومی جزایی فرودگاه تهران ارسال شده و روز گذشته ۶نفر از متهمان در شعبه ۱۱۶۱محاکمه شدند. در ابتدای جلسه دادگاه ، دختر نوجوان ماجرای تلخی را که برایش اتفاق افتاده بود، برای قاضی ابراهیمی تشریح کرد.متهمان به طور جداگانه در مواجهه با شاکی برخی اظهارات قبلی خود را تایید کردند.


تقاضای تبعید برای ۳نفر از اعضای باند میکروب در دادگاهقاضی ابراهیمی ، رئیس شعبه ۱۱۶۱دادگاه عمومی – جزایی فرودگاه مهرآباد تهران روز گذشته با اشاره به این پرونده به خبرنگار ما گفت: متاسفانه در این پرونده عدم کنترل مناسب پسرهای جوان و دختر دانش آموز، چنین حادثه تلخی را رقم زده که باعث مشکلات عدیده ای برای متهمان و خانواده هایشان شده است.
قاضی ابراهیمی ادامه داد: آخرین دفاع از ۴نفر از متهمان که برای آنها مجازات سنگین در دادسرا درخواست شده بود و ۲نفر که به اتهام استفاده از تجهیزات ماهواره برایشان قرار قانونی صادر شده بود، اخذ شد و این در حالی است که برای ۳نفر از متهمان تقاضای تبعید شده است.


عدم کنترل فرزندان حادثه می آفریندرئیس شعبه ۱۱۶۱دادگاه عمومی جزایی فرودگاه تهران ضمن هشدار به خانواده ها، از آنها خواست رفت و آمد فرزندان خود را کنترل کنند و کلید منازل ویلایی خود را در اختیار فرزندان قرار ندهند تا شاهد چنین حوادث تلخ و جبران ناپذیری که گاه باعث جریحه دار کردن احساسات مردم می شود، نباشیم.