محرم نویدکیا: از وضعیت خودم خسته شده‌ام

گویا مصدومیت از سر او دست بردار نیست. آسیب دیدگی‌های پیاپی در این فصل هافبک بازی‌ساز سپاهان را در اکثر دیدارها نیمکت نشین کرده است. محرم نویدکیا که در بدشانسی تمام سال ۸۵ را با دو عمل جراحی بر روی زانو سپری کرده بود امیدوار است تا با رهایی از این وضعیت، در فصل درخشان سپاهان نقش یک مهره تاثیرگذار را بازی کند.


در زیر گفت‌وگوی محرم نویدکیا را با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) می‌خوانید:


* به نظر می‌رسد با پشت سر گذاشتن دوران مصدومیت در حال نزدیک شدن به شرایط ایده‌آل هستید. از چه زمان می‌توانید برای سپاهان به میدان بروی؟


از چند روز قبل تمرینات گروهی خود را همراه سایر بازیکنان تیم شروع کرده و این دوره مصدومیت را نیز پشت سر گذاشتم. در حال حاضر از نظر پزشکی هیچ مشکلی نداشته و می‌توانم برای سپاهان بازی کنم. من حتی مقابل سایپا نیز می‌توانستم بازی کنم اما، تشخیص مربیان این بود که در این مسابقه حضور نداشته باشم تا با آمادگی بیشتری در هفته‌های آینده به میدان بروم. با توجه به این که به دلیل این مصدومیت حدود یک هفته از تمرینات به دور بوده‌ام تا حدودی از نظر بدنی دچار افت شده و در آمادگی صد در صد نیستم. شاید یکی از دلایل بازی نکردن من در دیدار مقابل سایپا همین مساله بوده که انجام تمرینات منظم و فشرده را در روزهای آینده برایم اجباری می‌کند.


* دلیل این مصدومیت‌های پیاپی چیست؟


خودم هم دیگر از این وضعیت و آسیب دیدگی‌های پیاپی خسته شده‌ام. فکر می‌کنم برای رهایی از این وضعیت احتیاج به یک دوره بدنسازی مستمر، علمی و اصولی دارم تا عضلاتم قدرت خود را دوباره به دست آورند. فکر می‌کنم ضعف عضلانی دلیل اصلی این مصدومیت‌هاست و تا زمانی که یک دوره تمرینات بدنسازی را به طور کامل پشت سر نگذارم از این وضعیت خارج نخواهم شد. در سال گذشته به دلیل فشردگی زیاد مسابقات باشگاهی، حذفی و آسیایی فرصت این کار را پیدا نکرده و مجبور شدم تا در شرایط بدنی نامطلوب فشار مسابقات را تحمل کنم. اما، اگر فرصتی یک یا دو ماهه برای انجام تمرینات بدنسازی داشتم به آمادگی کامل نزدیک شده و از این مصدومیت‌ها خلاص می‌شدم.


* فشردگی مسابقات در بروز این مشکل بی‌تاثیر نیست. بهتر نیست که با نیمکت نشینی در بازی‌های غیر ضروری و نه چندان حساس توان بدنی‌ات را برای دیدارهای مهم حفظ کنی؟


به هر حال من یک بازیکن حرفه‌ای هستم و باید تابع تصمیمات کادر فنی باشم. این بستگی به تصمیم کادر فنی دارد که در کدام دیدار به میدان رفته و یا ذخیره باشم. با این وجود امیدوارم که مربیان به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که دیگر دچار آسیب دیدگی نشده و تا پایان فصل مهره‌ای ارزشمند برای تیم خود باشم. شاید یکی از راهکارهای مناسب در این خصوص انجام تمرینات اختصاصی و سبک باشد.


* سپاهان به صورت همزمان در هر سه جام لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا وضعیت خوب و مناسبی دارد. آیا این جایگاه تا پایان مسابقات نیز ادامه خواهد یافت؟


سپاهان اکنون در اوج انسجام تاکتیکی و هماهنگی تیمی به سر می برد. ثبات مدیریتی، کادر فنی با دانش و با تجربه و حضور بازیکنان توانا و آماده از دلایل عمده این موفقیت‌ها محسوب می‌شود. سال ۸۵ سال بسیار خوبی برای سپاهان بود اما، نتیجه زحمات و تلاش‌های خود را امسال خواهیم دید. از این رو سال ۸۶ برای ما بسیار دشوارتر از سال گذشته است چرا که یک اشتباه کوچک جبران ناپذیر خواهد بود. امیدوارم که با تلاش گسترده و همه جانبه اعضای تیم، امسال را نیز مانند سال گذشته حداقل یا یک قهرمانی به پایان برسانیم. از این نظر جام حذفی برای ما اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که نزدیک‌ترین جام به سپاهان است.


* آیا سپاهان شانسی برای قهرمانی در لیگ برتر هم دارد؟


ما در لیگ برتر وضعیت و جایگاه بسیار خوبی داریم. شاید نتوان سپاهان را جزو مدعیان قهرمانی در لیگ برتر به حساب آورد اما، بی‌تردید بدون شانس هم نیستیم. با شرایطی که در جدول حاکم است سپاهان در رقم زدن سرنوشت قهرمانی لیگ تاثیری مستقیم خواهد داشت. ما در آخرین دیدار خود سایپا را شکست داده تا صدر جدول دستخوش تغییراتی اساسی شود. اما، سپاهان در هفته‌های آتی لیگ نیز خبرساز خواهد بود تا همه نگاه‌ها به اصفهان ختم شود. ما در هفته‌های آینده دو بازی بسیار حساس را مقابل استقلال تهران و استقلال اهواز در اصفهان پیش رو داریم. در واقع ۳ مدعی اصلی قهرمانی در لیگ برای رسیدن به هدف خود باید از سد سپاهان بگذرند و این بر نقش و جایگاه سپاهان در رقم زدن سرنوشت قهرمانی این فصل مهر تایید می‌زند. اگر مقابل استقلال تهران و اهواز موفق به تکرار بازی‌های خوب گذشته خود شده و این دو دیدار را با پیروزی پشت سر بگذاریم در آن صورت تمامی نگاه‌ها به سپاهان معطوف خواهد شد.


* سپاهان با کسب دو پیروزی ارزشمند صدرنشین گروه D لیگ قهرمانان آسیاست. آیا می‌توان سپاهان را یکی از صعود کننده‌ها به مرحله حذفی این رقابت‌ها دانست؟

هنوز تا پایان راه زیادی باقی است و نمی‌توان از هم اکنون درباره‌ی این موضوع اظهار نظر کرد. اگر هفته آینده موفق به شکست العین در امارات شویم می‌توان گفت که نیم زیادی از راه صعود را طی کرده‌ایم. ما در بازی‌های دور برگشت ۲ بازی خانگی داشته و این شانس ما را برای موفقیت افزایش خواهد داد. اگر مسابقات ما در ورزشگاه نقش جهان برگزار می‌شود بی‌تردید شرایط بسیار بهتری را پشت سر می‌گذاشتیم. ورزشگاه نقش جهان از نظر نوع و اندازه زمین و همچنین گنجایش ورزشگاه متفاوت از فولاد شهر است و بازیکنان نیز به بازی کردن در این ورزشگاه عادت بیشتری دارند. سپاهان در کمتر دیداری در ورزشگاه نقش جهان شکست خورده و این از نظر روحی و روانی نیز برای ما یک امتیاز محسوب می‌شود. به هر حال امیدوارم که ورزشگاه فولاد شهر نیز برای ما خوش یمن بوده و پایان خوشی برای سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا داشته باشد.