محمدرضا فروتن بازهم به رادیو بازگشت

برنامه‌ی جدید رادیویی «چهارفصل» با اجرای محمدرضا فروتن از ۵ مرداد از شبکه‌ی جوان پخش می‌شود.


یدالله گودرزی ـ مدیر گروه جوان و فرهنگ رادیو جوان ـ در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس رادیوی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این زمینه گفت: رادیو یک رسانه‌ی فرهنگی است و علاوه بر پرکردن اوقات شنوندگان براهداف فرهنگی نیز تکیه دارد.


وی ادامه داد: یکی از اهداف اصلی رسانه در روزگار ما آرامش‌بخشی به مخاطب است، برنامه‌ی «چهارفصل» به این منظور طراحی شده است و قرار است به موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی و خارجی بپردازد.

گودرزی با بیان‌ این‌که موسیقی کلاسیک در دنیا مخاطبان خاص دارد و موسیقی اهل اندیشه است اظهار کرد: لازم است که جوانان ما درباره‌ی موسیقی کلاسیک جهان و به‌ویژه موسیقی‌های ایرانی که عنوان ملی دارند و موسیقی‌دانان بزرگ ما آن‌ها را ساخته‌اند مانند سمفونی خرمشهر، سمفونی شهیدان و سمفونی‌هایی که برای ایران ساخته شده‌اند، بیشتر بدانند.


مدیر گروه جوان و فرهنگ رادیو جوان گفت: در برنامه‌ی «چهارفصل» تکیه برروی موسیقی‌هایی است که دارای ریتم مناسب باشند و برخلاف تصور برخی، موسیقی کشدار و طولانی پخش نخواهد شد و درحین پخش موسیقی، اطلاعات آن مختصر به مخاطب داده می‌شود.


وی ادامه داد: طبعا از منابع تحقیقی استفاده می‌شود و اطلاعات به‌صورت متن رادیویی در می‌آید و توسط مجری برنامه به شنوندگان منتقل می‌شود.


گودرزی با بیان‌ این‌که «چهارفصل» از ۵ مرداد ماه با اجرای محمدرضا فروتن از رادیو جوان پخش می‌شود، اظهار کرد: این برنامه به‌صورت رویتن شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸:۴۵ صبح به مدت ۱۵ دقیقه پخش خواهد شد.


وی ادامه داد: مهدی شیبانی‌زاده، سردبیر و نویسنده و تراب زمانی تهیه‌کننده این برنامه هستند.