محمد دادکان:می‌خواهم پیش از آن که خائن خوانده شوم فوتبال را ترک کنم!محمد دادکان:
پس از جام جهانی با فدراسیون خداحافظی می‌کنم
می‌خواهم پیش از آن که خائن خوانده شوم فوتبال را ترک کنم!

در حاشیه‌ی نشست امروز مجمع عمومی فدراسیون فوتبال، محمد دادکان رییس این فدراسیون، اعلام کرد که پس از جام جهانی با فدراسیون فوتبال خداحافظی خواهد کرد.

محمد دادکان در جمع حاظران در مجمع اظهار کرد: «از آنجا که شاید در پایان جام جهانی نتوانم بار دیگر چنین جمعی را تشکیل دهم، در همین جلسه اعلام می‌کنم که در پایان جام جهانی از فدراسیون فوتبال خداحافظی خواهم کرد.»

این اظهارات دادکان واکنش حاضرین را در پی داشت.


پهلوان، دبیرکل فدراسیون فوتبال خاطر نشان کرد:« این تصمیم دادکان تنها متعلق به خود وی نیست و در مورد استعفای وی مجمع باید تصمیم بگیرد که اطمینان دارم مجمع صددرصد با این موضوع مخالفت خواهد کرد.»

همچنین خداداد نماینده‌ی باشگاهها نیز تاکید کرد:« تصور می‌کنم دادکان نخستین بار این مطلب را پس از سوال یک خبرنگار مطرح کرد و من نمی‌دانم چرا یک خبرنگار باید اجازه داشته باشد چنین سوالی را از یک مقام مسوول بپرسد.»

سپس دانشور با اشاره به رشد فوتبال کشور در سال‌های اخیر خواستار آن شد تا حاضران دادکان را تشویق کنند؛ اما، این موضوع نیز دادکان را از تصمیم خود منصرف نکرد.

رییس فدراسیون فوتبال در ادامه اظهار کرد:« تحت فشار روحی و جسمی زیادی هستم و احساس می‌کنم که پیش از آن که نیاز به کنار رفتنم باشد، باید خودم کناره‌گیری کنم. در دوران مدیریتم از هیچ فردی دلگیر نیستم و بسیار خوشحالم که توانستم کاری برای فوتبال کشور انجام دهم. در حال حاضر بین مقام خادم و خائن قرار دارم و می‌خواهم پیش از آن که خائن عنوان شوم فوتبال را ترک کنم.»

دادکان تاکید کرد:« فدارسیون فوتبال در حال حاضر ماهی ۳۰۰ میلیون تومان پرداختی دارد. به علاوه کارهای زیاد دیگری نیز وجود دارد که فشار روی من را افزایش داده است. روز گذشته برای کمک به هزینه‌های فدراسیون فوتبال به بازار متوسل شدیم که اصناف نیز قول همکاری دادند.»

وی در پایان گفت:« دردل‌های بسیاری دارم که پس از کناره‌گیری از فدراسیون فوتبال در کتابی تحت عنوان از جام جهانی تا جام جهانی آن‌ها را بیان می‌کنم.»