مدیرکل صدا و سیمای مرکز اصفهان خبر داد: « ۷۸ هزار دقیقه برنامه»«پخش چندین سریال» و راه‌اندازی شبکه قرآن

به مناسبت اصفهان پایتخت فرهنگی جهان اسلام بالغ بر ۷۸ هزار دقیقه برنامه و پخش چندین سریال و برنامه‌های مستند از شبکه‌های جام‌جم و العالم تهیه شده است.علی کلباسی – مدیرکل صدا وسیمای مرکز اصفهان – در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا به اقدامات این سازمان در سال اصفهان پایتخت فرهنگی جهان اسلام اشاره کرد و گفت: در طول این یکسال بالغ بر ۷۸ هزار دقیقه برنامه‌سازی در صدا و سیمای استان اصفهان تدارک دیده شده که شامل ۵ هزار دقیقه برنامه در رادیو، ۱۶ هزار دقیقه برنامه در سیما و ۱۲ هزار دقیقه در خبر است. همچنین شبکه‌ی قرانی رادیو استان نیز در مراسم اختتامیه کار خود را آغاز خواهد کرد.


وی گفت: سریال «نقش عشق» که ۲۶ قسمت ۲۵ دقیقه‌ای است درباره‌ی هنرمندانی که در اصفهان می‌زیسته‌اند تهیه شده و از دیگر سریال‌ها نیز می‌توان، سیمای ماندگار، طبیعت نصف جهان، سیمای صالحان مربوط به علمای اسلام، طبیبان دل، پارک تابان و جلوه‌های ماندگار نام برد.


کلباسی به ساخت ۳ سرود توسط علیرضا افتخاری اشاره کرد و گفت: افتخاری ۳ سرود را به ۳ زبان (انگلیسی، عربی و فارسی) درباره‌ی اصفهان سروده است .


وی افزود: برپایی نمایشگاه توانمندی‌های رسانه‌های گروهی جهان اسلام، جشنواره برترین‌های رسانه‌ای استان در دهه فجر نیز از جمله اقداماتی است که در سال اصفهان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، مرکز صدا و سیمای استان اصفهان برگزار می‌کند.


وی اظهار کرد: برنامه‌های ملی و فراملی نیز به مناسبت این سال تهیه شده که در شبکه‌های ۱ و ۲ و ۳ جام‌جم و شبکه‌ی العالم به نمایش درمی‌آید.


مدیرکل صدا و سیمای مرکز اصفهان میزان اعتبارات در نظر گرفته شده برای تهیه این برنامه‌ها را به مناسبت اصفهان پایتخت فرهنگی جهان اسلام گفت: پیش بینی شده ۹۰۰ میلیون تومان بودجه، منظور تهیه این برنامه‌ها اختصاص می‌یابد که تا کنون این امر انجام نشده و صدا و سیمای استان بدون در نظر گرفتن میزبان این بودجه اقدام به تهیه این برنامه‌ها نموده است.


کلباسی در خصوص عدم کیفیت برنامه‌های صدا و سیمای مرکز اصفهان گفت: هنگامی که بودجه مرکز صدا و سیمای اصفهان تنها ۳۰۰ میلیون تومان است. ولی بودجه شبکه ۳ بالغ بر ۷ میلیارد تومان و بودجه شبکه تهران نیز ۵ میلیارد تومان است، چگونه می‌توان کیفیت برنامه‌های استانها را بالا برد.


وی گفت: مرکز سیمای اصفهان در هرهفته ۶ برنامه زنده بالغ بر ۶ ساعت و ۳ بخش اخبار پخش می‌کند و در نظر داریم از سال آینده نیز یک برنامه شبانه یک ساعته مربوط به مسائل روز استان از سیمای اصفهان پخش کنیم.