مذهبی ترین فوتبالیست ‌های دنیا!

حرکت نیمار و مسی. اشاره به خدا

به رپرتاژ خبرینه و به نقل از جام جم ورزشی، فوتبال و اعتقاد همیشه در کنار هم دیده می‌‌شود. برخی از بازیکنان این باور را در زمین نشان می‌‌دهند. کیلور ناواس دروازه بان رئال مادرید همیشه در شروع هر بازی زانو می‌‌زند، دستانش را بالا می‌‌برد و دعا می‌‌کند. ناواس در این باره گفته است: هر روز که از خواب بر می‌‌خیزم خدا را شکر می‌‌کنم چون داشتن سلامتی یک مزیت است. همیشه برای سلامتی خودم و خانواده‌ام دعا می‌‌کنم چون کسی که سلامتی دارد توانایی انجام هر کاری را دارد. بقیه بستگی به تلاش آن شخص دارد. باید اعتقاد داشت. به خاطر این موضوع است که می‌ توانم از شرایط سخت عبور کنم.

متیونی بازیکن اورتون که به صورت قرضی در دانکستر راورز بازی می‌‌کند بارها دچار آسیب دیدگی از ناحیه زانو شده است اما باوری که دارد به او کمک کرده است تا بتواند از بند این آسیب دیدگی‌‌ها رهایی یابد. او در این باره به روزنامه اسپانیایی گفت: خدا در زندگی‌ام خیلی اهمیت دارد. من ایمان زیادی دارم و آن به بهبودی‌ام کمک می‌‌کند تا قدرتمند به میادین بازگردم.

داوید لوییس دیگر بازیکنی است که اعتقاد خود را در میدان مسابقه پنهان نمی‌کند. مدافع میانی پاری سن ژرمن همیشه قبل و بعد از بازی دعا می‌‌کند. بازیکن برزیلی پس از قهرمانی در لیگ قهرمانان به همراه چلسی پیراهنی را پوشید که این نوشته رویش حک شده بود: خدا مهربان است.

سرخیو راموس دیگر بازیکن معتقدی است که باور خود را روی بدنش حک کرده است. همچنین مدافع رئال مادرید به این موضوع در صفحه شخصی خود اشاره کرده است.

خاویر زانتی آرژانتینی عشقش به خدا را هرگز پنهان نکرده است. مدافع پیشین اینترمیلان در این باره گفت: به یاد خدا بودن باعث خشنودی انسان می‌‌شود. باورم خیلی قوی است و وجود و عشقش را حس کرده‌ام. حضور خدا را هر لحظه در زندگی‌ام احساس می‌‌کنم. می‌‌خواهم به جوانان زیبایی باور به خدا را یاد بدهم.

جنارو گتوسو با وجود اینکه بازیکن خشنی بود اما انسان مذهبی است. بازیکن ایتالیایی همیشه پیش از ورود به زمین صلیب می‌‌کشید و تنها زمانی که به باشگاه پروتستانی رنجرز رفت نتوانست این کار را انجام دهد.

خامس رودریگس نیز دیگر بازیکن مذهبی رئال مادرید است. دنیلا اوسپینا همسر او در این باره گفت: فرهنگ کلمبیا باعث شده است که ما مذهبی باشیم اما خامس عشق زیادی به خدا دارد. او خیلی مذهبی است. در خانه نیز دعا می‌ کنیم.

کاکا هافبک برزیلی نیز اعتقاد عمیقی دارد و این باور را می‌ توان در زندگی او مشاهده کرد. کاکا پس از به ثمر رساندن گل دستانش را بالا می‌‌آورد و آسمان را نشان می‌ دهد.

نیمار دیگر بازیکن برزیلی مذهبی است و آن را در جشن قهرمانی تیمش نشان می‌‌دهد. او پیشانی بندی می‌‌بندد که نوشته روی آن ۱۰۰% ‌Jesus است.

باکا همیشه پس از کسب موفقیت خدا را سپاسگزاری می‌‌کند. بازیکن میلان اعتقادش را پنهان نمی‌کند و تأکید دارد که تمام موفقیت‌هایش در دوران بازیگری به لطف خدا بوده است. او در این باره گفت: به خدا اعتقاد دارم و در قلبم جای دارد. او به من توانایی فوتبال بازی کردن را داد، به همین علت هرگاه گلزنی می‌‌کنم به آسمان نگاه می‌‌کنم. زمانی که فوتبال خود را شروع کردم اتفاقات بدی برایم افتاد. اشتباهی مرتکب شدم که ممکن بود باعث شود تا این رشته را کنار بگذارم. اشتباهات بزرگی مرتکب شدم. خدا راه را به من نشان داد و توانستم از این شرایط خارج شوم.

چیچاریتو در هر مصاحبه‌ای اعلام می‌‌کند که خدا آن جا حضور دارد. او همچون ناواس پیش از بازی دعا می‌‌کند. مهاجم مکزیکی بایرلورکوزن در این باره اظهار کرد: همیشه پیش از آغاز مسابقه در زمین دعا می‌‌کنم. این کار برایم اهمیت زیادی دارد. دعا کردن را دوست دارم چون می‌‌توانم با خدا صحبت کنم و از او حفظ سلامتی بازیکنان هر دو تیم را می‌‌خواهم.

ایسنا

 

مطلب بالا در بخش ورزشی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲۷ March 2016 | 5:48 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.