مراقب تراول چک‌های جعلی باشید
 
images/20070318/check.jpg
 
فارس: مدیرکل مبارزه با جرایم رایانه ای پلیس آگاهی ناجا خطاب به مردم گفت: در ایام نوروز از افراد شناخته شده تراول چک دریافت کنید و در صورت مشکوک بودن به جعلی بودن آن، به نزدیک ترین بانک مراجعه کنید.
سرهنگ امیدی همچنین در خصوص خرید و فروش خودرو در ایام تعطیلات نوروز، به هموطنان هشدار داد و گفت: در این ایام به دلیل تعطیلات، استعلام خودرو برای دریافت اطلاعات از مسروقه بودن مقدور نمی باشد بنابراین مردم بهتر است اقدام به خرید خودرو در این ایام نکنند.
وی خاطر نشان کرد: در صورت خرید و فروش نیز، معاملات حتما در مراکز مجاز انجام شود و خریداران از اصالت خودرو و مدارک آن، اطمینان حاصل کنند.
امیدی همچنین براستفاده از نظرات افراد خبره هنگام خرید خودرو تاکید کرد و افزود: مدارک خورو پس از معامله نیز به صورت کامل دریافت شود.
وی همچنین با اشاره به این که در این ایام به دلیل تعطیلی بانک ها، تراول در معاملات بیشتر استفاده می‌شود ، تصریح کرد: مردم از افراد شناخته شده تراول دریافت کنند و در صورت مشکوک بودن به جعلی بودن آن، به نزدیک ترین بانک مراجعه کنند.
این مقام انتظامی همچنین از کسبه خواست تا در معاملات خود برای تشخیص جعلی بودن تراول از دستگاه های اشعه ماورای بنفش که نوع خودکاری آن نیز با قیمت پایین در بازار موجود است، استفاده کنند.