مراقب کلاهبرداران فیس‌ بوکی باشید

مراقب کلاهبرداران فیس‌ بوکی باشید

ایسنا: معاون مبارزه با جرایم پلیس فتا گفت: متخصصان امنیتی با توجه به اینکه در سه سال اخیر فیسبوک به یکی از مهمترین پایگاه های فعالیت هکرها و ویروس نویسان مبدل شده است یک بار دیگر به کاربران سایت فیسبوک در مورد ترفند جدیدی که به منظور فریب آنان طراحی شده هشدار داده اند.
سرهنگ کاظمی اظهارکرد: بسیاری از چهره های شاخص عرصه های گوناگون در شبکه اجتماعی مجازی فیسبوک عضو هستند و فعال و نیمه فعال به این عضویت خود ادامه می دهند و عده ای دیگر هم بنا به دلایل شخصی از عضویت در آن خودداری کرده و تمایلی برای ارتباط با دیگران در دنیای مجازی از خود نشان نداده اند، اما در این بین صفحاتی هم توسط هوداران این چهره ها ساخته می شود که دیگران هم می توانند به آن بپیوندند.
معاون مبارزه با جرایم پلیس فتا خاطرنشان کرد: عده ای سودجو نیز از وضعیت موجود سوءاستفاده و اقدام به ساخت صفحاتی به نام دیگران کرده که بنا بر گزارش های رسیده، کلاهبرداری هایی نیز با این اسامی انجام گرفته است.
کاظمی افزود: این افراد در اقدامی غیراخلاقی از نام چهره های شناخته شده و دارای پیشینه در کشور استفاده و به جای آنان صفحه ای را ساخته و حتی به دوست یابی و انجام مصاحبه هم می پردازند آنان حتی در فواصل گوناگون عکس ها و اخبار مربوط به افراد را نیز به اشتراک می گذارند.
معاون مبارزه با جرایم پلیس فتا سرقت اطلاعات نام کاربری و کلمه فیسبوک، هات میل و دیگر وب سایت های مشابه توسط کلاهبرداران و تغییر رمز عبور را یکی دیگر از شیوه های کلاهبرداری عنوان کرد و افزود: در این شیوه کلاهبرداران از سوی شما ایمیلی را به دوستانتان ارسال می کنند که در آن آمده است در حالی که در مسافرت بوده اید همه پول های شما به سرقت رفته است و در حال حاضر نیازمند پول برای پرداخت هزینه های هتل و غیره هستید و با این شگرد درخواست وجه می کنند.