مربیان تیم ملی فوتبال از تجهیزات روز استفاده می کنند

علیرضا حقیقی دن گاسپار

دن‌گاسپار مربی دروازه‌بان‌های تیم ملی یکی از اعضای کادر فنی است که از وسایل کمکی برای بهبود کیفیت بازیکنان تیم ملی استفاده می‌کند.

به گزارش خبرینه و به نقل از ورزش۳، همانطور که عکس‌های زیر نشان می‌دهد این مربی آمریکایی تیم ملی، یک دوربین ضبط تصاویر روی پیشانی خود بسته و به این طریق مشغول ضبط فیلم تمرین بازیکنان است. او و سایر اعضای کادر فنی تیم ملی مثل مهرداد خانبان با این وسیله تصاویر لازم را از تمرینات برمی‌دارند و در جلسات فنی، آن‌ها را مورد بازدید مجدد قرار می‌دهند.

کادر فنی تیم ملی قبلاً وسایل اندازه‌گیری متریک را در اردوی آفریقای جنوبی پیش از جام جهانی خریداری کرده و داده‌های دقیق استخراج شده، کمک بسیاری به بهبود فنی روند تیم ملی کرده است. حالا هم کنترل مجدد جلسات تمرینی، راهی است برای تذکر مجدد به بازیکنانی که ممکن است دور از چشم سرمربی تمرینات را جدی نگیرند.

آن‌چه از این عکس پیدا است،‌ جدیت دن‌گاسپار در تمرینات اختصاصی علیرضا حقیقی است که به نوعی محصول این مربی دروازه‌بان‌های باتجربه است.
علیرضا حقیقی دن گاسپارعلیرضا حقیقی دن گاسپارعلیرضا حقیقی دن گاسپار

مهرداد خانبان آنالیزور تیم ملی درباره این دوربین‌ها می‌ گوید: این دوربین ها روی سر یا روی کمر وصل می‌ شود و هرجا را که نگاه کنی همان‌جا را فیلمبرداری می‌‌کند و بعد حافظه آن روی آیپد یا آیفون می‌ آید و مستقیم می‌ توانیم همه اتفاقات داخل تمرین را دوباره مرور کنیم.خانبان ادامه می‌ دهد: آن‌چه که فیلمبرداری شده می‌ تواند روی نرم افزارهای آنالیز هم بیاید و بنابراین این محصول به دست آمده مثل یک چشم دیگر یا یک شخص دیگر عمل می‌ کند و این بزرگترین مزیت آن است که تنظیمش با مردمک چشم ما صورت می‌ گیرد. انگار یک بار دیگر خودت آنجا بودی.