مردم آلمان به تیم ملی فوتبال ایران تعصب دارند
سرکنسولگری ایران در ایالت فرانکفورت:


مردم آلمان به تیم ملی فوتبال ایران تعصب دارند


خبرگزاری فارس: منزوی زاده در دومین همایش رسانه های اعزامی به جام جهانی ۲۰۰۶ عنوان کرد که مردم آلمان پس از کشورشان، به تیم ملی فوتبال ایران تعصب ویژه‌ای دارند.


به گزارش خبرگزاری فارس، منزوی زاده در ابتدای صحبت هایش با معرفی شش ایالت بزرگ آلمان (بایرن، هس، بادن و دتمبرگ، زارالند، رایلند فالتس و نوردراین) که در حوزه سرکنسولی فرانکفورت واقع شده است، گفت: در این ایالت بیش از صد و سی هزار ایرانی زندگی می کنند و وسعت آن در حدود دو سوم خاک آلمان را شامل می شود. ایالت های برلین، برانونبورگ، مکبورگ نورپرمره، نیدرزاکسن و زاکسه در حوزه سفارت ایران در برلین قرار دارد که ایرانی های مستقر در این ایالت ها، در حدود سی هزار نفر هستند.
وی ادامه داد: ایالت های هامبورگ، برمن، زاکسن انهالت، شلویگ هلشتاین و تورینگن نیز در حوزه سرکنسولگری ایران در هامبورگ قرار داشته که بیش از شصت هزار ایرانی در آن زندگی می کنند.
سرکنسول ایران در ایالت فرانکفورت در مورد وضعیت آلمان، تاکید کرد: وسعت این کشور در حدود ۳۵۷ هزار کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر ۵/۸۲ میلیون نفر را داراست. از تعداد ۱۳۶/۲۴۶ هزار دانشجوی خارجی مشغول به تحصیل در این کشور، بیش از ۳۵۶۲ ایرانی هستند. باید بر این نکته نیز اشاره کنم که در حدود ۲۲۰ هزار ایرانی در آلمان زندگی می کنند.
وی با اشاره به کارهایی که برای حضور پرشمار ایرانی ها انجام شده، تاکید کرد: در اعزام تماشاگر و تبلیغات اقدامات بسیار خوبی انجام شده است. باید به این مسئله اشاره کنم که اولین مسابقه با مکزیک که بیست و یکم خرداد ماه در نورنبرگ واقع در ایالت بادن درتمبرگ برگزار می شود و همچنین مسابقه ایران با پرتغال که در تاریخ بیست و هفتم خردادماه و در شهر لایپزیک واقع در ایالت هسن انجام خواهد شد که در حوزه نمایندگی ما (سرکنسولگری ایران در فرانکفورت) قرار دارد؛ ولی آخرین بازی ایران در مرحله مقدماتی در دیدار ایران آنگولا در تاریخ ۳۱/۳/۸۵ در لایپزیک واقع در ایالت نیدرزاکسن برگزار خواهد شد که در حوزه سرکنسولگری ایران در برلین قرار دارد.
منزوی زاده در مورد جلسه دادکان، نوآموز و هیئت همراه با بکن باوئر، گفت: هفت روز قبل جلسه بسیار خوبی برگزار شد. در این جلسات با اشمیت، نفر دوم برگزاری جام که دست راست بکن باوئر است نیز نشست‌های مفیدی برگزار شد؛ حتی در جلسه میهمانی شام نیز مقامات آلمانی در یک اقدام شایسته میز مسئولان ایرانی را کنار میز مسئولان برگزاری جام که بکن باوئر نیز در آن نشسته بود (میز دوم) قرار دادند تا رابطه ویژه و صمیمی خود را به فوتبال و مقامات ایرانی ابراز کنند. این نکته بیانگر آن است که فوتبال ایران جایگاه خود را پیدا کرده است و آلمان احترام خاصی به آن می گذارند.
وی متذکر شد: با پلیس امنیتی آلمان که جزء بهترین و قوی ترین نیروهای امنیتی در اتحادیه اروپا است نیز صحبت هایی انجام شد. قرار شد ایرانی ها حضور فعالانه ای در زمان برگزاری مسابقات در آلمان داشته باشند؛ بدون آن که گروه های سیاسی مشکلاتی را برای آنها به وجود آورند. قول همکاری درون ورزشگاه و بیرون از آن و زمینه فعالیت ایرانی های مقیم در آلمان نیز دیگر برنامه هایی بود که با نیروهای امنیتی آلمان مورد بحث و بررسی و توافق نظر قرار گرفت.
وی در مورد فروش بلیت مسابقات ایران عنوان کرد: وضعیت بلیت های فروش رفته به این شرح است که از مجموع ۲۹۳۵ بلیت اختصاص یافته به دیدار ایران برابر مکزیک تاکنون ۷۷۹ بلیت از سوی ایرانی های مقیم و ۷۷ بلیت از سوی دیگر هموطنان ایرانی خریداری شده است. از ۳۳۰۷ بلیت دیدار باربر پرتغال ۴۰۶ بلیت از سوی ایرانیان مقیم آلمان و ۵۷ قطعه از سوی دیگر هموطنان خریداری شده است. از ۲۹۶۷ بلیت بازی مقابل آنگولا ۲۷۳۲ بلیت از سوی ایرانیان مقیم آلمان خریداری شده است.
سرکنسول ایران در فرانکفورت عنوان کرد: متاسفانه در این مدت کاریکاتوری از سوی یکی از مجلات آلمان منتشر شد که با اعتراض شدید مردم همراه بود. ارسال نامه الکترونیکی، نمابر و پاسخ به این کاریکاتور از سوی یکی از کاریکاتورهای ایرانی باعث شد کسی که آن را کشیده به صورت رسمی عذرخواهی کند. سردبیر آن روزنامه نیز همین کار را انجام داد. البته قرار است در زمان برگزاری مسابقات سردبیر آن روزنامه به صورت رسمی از اقدام خود عذرخواهی کند.
وی به صحبت های بکن باوئر نیز اشاره کرد و گفت: او تعجب کرد که چگونه وقتی ساعت دو بامداد وارد تهران شد، با استقبال مردم مواجه شد؛ حتی به این نکته نیز اشاره کرد که روی دست ایرانی ها به هتل رفته و در میان تماشاگران احساس غربت نکرده است.
منزوی ادامه داد: برنامه های فدراسیون در خصوص تامین مکان اقامت و مسائل فرهنگی عقب تر از کشورهای دیگر بود که خود را خیلی زود خود را به سایرین رساند.
وی تاکید کرد: ورزشگاه شهر فرانکفورت ۵۲ هزار نفر است و مطمئناً سیصد هزار تماشاگر قصد حضور در دیدار ایران را دارند. در این خصوص قرار است تلویزیون های بزرگی هم زمان این مسابقات را از نقاط مختلف شهر به صورت زنده پخش کند تا مردمی که موفق به تهیه بلیت نشده اند، این فرصت طلائی را برای تماشای بازی های ایران از دست ندهند.
سرکنسول ایران در فرانکفورت در پایان تاکید کرد: در سرکنسولی ما بخش مطبوعاتی قرار دارد که پوشش خبری آن به عهده رمضانزاده است.