مردم ایران در انتظار دیدن نتایج برجام هستند

به رپرتاژ خبرینه و به نقل از جام جم آنلاین ، محمدجواد ظریف در گفت‌وگو با اشپیگل افزود: توافقنامه هسته‌ای در ‏صورتی پایدار خواهد ماند که مردم ایران بتوانند نتایج آن را لمس کنند، اگر می‌‌خواهیم که این توافق در درازمدت پایدار بماند، ‏باید در این رابطه سرمایه‌گذاری شود، زیرا روشن است که مردم ایران می‌‌خواهند نتایج آن را ببینند.

وی در ادامه افزود:‏ در حال حاضر شاید یکی از بالاترین میزان سود دهی در جهان در ایران وجود دارد.

وزیر امورخارجه ایران در بخش دیگری از این گفت‌وگو تصریح نمود: ما از آمریکایی‌‌ها فقط یک چیز می‌‌خواهیم و آن اینکه دخالت نکنند. آمریکایی‌‌ها باید از ‏ توافق مشترک پشتیبانی کرده و به این امر واقف باشند که معامله با ایران پاک و بدون اما و اگر بوده است.‏ ایران به وظایف خود در خصوص مبارزه با پولشویی و مبارزه با کمک مالی اقدامات تروریستی آگاه و واقف است.

ظریف در بخش دیگری تأکید نمود: ما بیش از ۳۰ ماه فشرده‌ترین مذاکرات را انجام نداده‌ایم که الان بخواهیم با یک سند «توخالی» روبرو باشیم.

وزیر امورخارجه ایران در بخش دیگری از این گفت‌وگو درخصوص اوضاع سوریه به اشپیگل بیان کرد: ما از روی کار ماندن بشار اسد پشتیبانی کرده و مخالف هرگونه دخالت خارجی در امور سوریه هستیم. مردم سوریه باید خودشان در قبال سرنوشت کشورشان تصمیم گیری کنند.

ظریف با بیان اینکه حقوق بشر برای همه ما مهم است، به این مجله آلمانی بیان کرد: ما نگران ستم هایی هستیم که بر جوانان مسلمان و جوامع مسلمانان در جوامع غربی روا داشته می‌ شود.

منبع: مهر