مرد بدهکار به جای پرداخت ۹ میلیون تومان، زن طلبکار را ربود

مردی که ۹۰ میلیون ریال به یکی از بستگان همسرش بدهکار بود، زمانی که با درخواست وی برای تحویل دادن پول مواجه شد، وی را سوار خودرو کرده و ربود.


به گزارش خبرنگار «حوادث» ایسنا، زمانی که زن میانسالی به کلانتری ۱۳۴ «شهرک غرب» رفت تا ماجرای یک آدم‌ربایی از سوی شوهر دخترعمویش به نام «سعید ــ ب» ۴۰ ساله را بازگو کند، ماموران پلیس با اظهارات این زن، خود را با متهم سابقه‌داری مواجه دیدند که پیش از این، از سوی چند مرجع دیگر تحت تعقیب بود.


ماجرا از آنجا آغاز شد که «پریوش ــ گ»۴۲ ساله که ۹۰ میلیون ریال به «سعید ــ ب» به عنوان قرض داده بود، بیست و یکم تیر ماه سال جاری با توجه به این که مدت زمان زیادی از وعده پرداخت طلب از سوی «سعید» گذشته بود، به درب منزل او در سعادت‌آباد تهران رفت تا طلب خود را درخواست کند.


«سعید» که از حضور «پریوش» دلخور شده بود به دروغ مدعی شد که در بانک چکی دارد، اگر می‌خواهد مبلغش را بگیرد تا جلوی درب بانک، او را همراهی کند.


بر این اساس «پریوش» نیز که برای بازپرس گرفتن پولش اصرار داشت، خودرو پرایدش را مقابل درب منزل «سعید» متوقف کرد و با خودرو پژو ۲۰۶ به مقصد بانک حرکت کردند.


هنوز دقایقی نگذشته بود که خودرو «سعید» در مسیر دیگری قرار گرفت، اما زمانی که به خارج شهر رسیدند، «پریوش» علت تغییر مسیر را جویا شد، اما «سعید» این بار که فرصت را غنیمت دیده بود، چاقویی بیرون آورده و او را تهدید به مرگ کرد.


طلبکار که به شدت از این موضوع هراسیده بود، شروع به داد و فریاد کرد و قصد خارج شدن از خودرو را داشت که «سعید» به سرعت درب‌های خودرو را قفل کرده و صدای ضبط را نیز بالا برد تا کسی متوجه داد و فریادهای «پریوش» نشود.


«سعید» به سرعت به سمت خارج از شهر حرکت می‌کرد تا این که در چهارراهی در جاده مخصوص کرج، زمانی که سرعت را کم کرده بود، «پریوش» از فرصت به دست آمده استفاده کرده و در حرکت ناگهانی با باز کردن درب خودرو از آن بیرون پرید.


با شکایت «پریوش» به کلانتری ۱۳۴، پرونده «سعید» که پیش از این تحت تعقیب پلیس بود، با ارجاع پرونده به پایگاه هفتم آگاهی به جریان افتاد.


به گزارش خبرنگار ایسنا، کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران در جریان تحقیقات به عمل آمده، محل سکونت «سعید» را تحت نظر گرفته و پس از مراقبتهای بسیار، چهارم مرداد ماه زمانی که وی قصد خارج شدن از منزل و سوار شدن بر خودرو دوو خود را داشت، در جریان محاصره، دستگیرش کردند. این در حالی بود که ماموران در بازرسی از خودرو وی، دو قبضه چاقو و یک باتوم فلزی تاشو کشف کردند.


متهم در بازجویی‌ها به جرم ارتکابی علیه «پریوش» اعتراف کرد، اما مدعی شد: من قصد ربودن وی را نداشتم، اما از آنجا که او برای گرفتن پولش اصرار داشت، مجبور شدم تا با تهدید چاقو، او را از خودروام پیاده کنم.


بدین ترتیب با اعترافات متهم و اظهارات شاکی، پرونده جهت ادامه بررسی‌ها در پلیس آگاهی در حال بررسی است.