مرد معتاد کودک ۶ ساله اش را دار زد
images/20070902/motad.jpg :در اقدامی جنون آمیز، مرد معتاد مقابل چشمان دختربچه ۴ساله خود، فرزند ۶ ساله اش را به دار کشید.
روز گذشته در شعبه دوم بازپرسی دادسرای جنایی سایه سنگینی از بررسی یک جنایت همه را بهت زده کرده بود، متهم مرد ۳۱ ساله ای است که با دست و پای بسته ، پرده از یک جنایت هولناک برداشت. با هر واژه ای که از زبان او خارج می شد، قلبها به درد می آمد و اولین سوالی که ذهن حاضران در جلسه را مشغول کرده بود، این بود که چگونه یک پدر می تواند غنچه کوچکی را در ششمین بهار زندگی این چنین با خزان زودرس پیوند زند.


شروع یک ماجرا


غروب روز چهارشنبه ۸ شهریور ماه ، مردی که کودکی را در آغوش گرفته بود و در دست دیگرش کودک ۴ ساله ای را به دنبال می کشید با ورود به درمانگاه ۱۷ شهریور در جنوب غرب تهران از پزشکان این مرکز درخواست کمک کرد و هنگامی که پزشک اورژانس با معاینه کودک ۶ ساله عنوان کرد وی هیچ گونه علایم حیاتی ندارد، مرد آرام در گوشه ای از اتاق پزشک به زمین نشست و زمانی که پزشک اورژانس علت حادثه و مرگ کودک را پرسید، وی تنها سکوت کرد.
به دنبال این ماجرا، مسوولان درمانگاه که نسبت به مرگ کودک ۶ ساله مشکوک شده بودند، موضوع را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ گزارش کردند و با عزیمت ماموران کلانتری ۱۵۱ یافت آباد به محل ، تحقیق از مرد آغاز شد.


جنایت شوم


این مرد در تحقیقات مقدماتی خود را مجتبی معرفی و عنوان کرد کودک ۶ ساله امیرحسین نام دارد که فرزند وی است. وی درخصوص علت مرگ امیرحسین گفت: اعتیاد و بیکاری از من یک قاتل ساخت و من فرزندم را در خانه مقابل چشم دختر ۴ ساله ام که اکنون همراه من است ، دار زدم.


حضور بازپرس جنایی


به دنبال این اعترافات تکان دهنده ، موضوع به بازپرس ویژه قتل تهران گزارش شد و با عزیمت بازپرس حسین اصغرزاده به محل و تحقیقات مقدماتی ، دستور بازداشت متهم صادر شد.
گزارش خبرنگار ما حاکی است ، این متهم روز گذشته برای تحقیقات به دادسرا منتقل شد و پرده از جنایت هولناک خود برداشت.
مجتبی (عامل جنایت) به بازپرس ویژه قتل تهران گفت: به موادمخدر اعتیاد دارم و حدود ۷ ماه پیش همسرم به دلیل بیکاری و اعتیاد، من و ۲ فرزندم را ترک کرد.
وی درخصوص روز حادثه گفت: آن روز خیلی عصبانی بودم و برای این که از این حالت خارج شوم ، تصمیم گرفتم ۲ فرزندم را به پارک ببرم. امیرحسین و خواهرش از این که بعد از مدتها به پارک آمده اند، خوشحال بودند. بعد از مدتی گردش در پارک ، ۳ نفری به خانه برگشتیم. هنوز عصبانی بودم و درست هنگام خروج از پارک با مشاهده یک تسمه ، افکار شیطانی به سراغم آمد و تصمیم گرفتم امیرحسین را به قتل برسانم.
متهم افزود: وقتی به خانه رسیدیم ، مقابل چشم فاطمه (دختر ۴ ساله) تسمه را به گردن امیرحسین انداخته و او رابالا کشیدم و به قتل رساندم و سپس او را به درمانگاه منتقل کردم.


پنجمین فرزندکشی


به دنبال این اعترافات هولناک ، بازپرس حسین اصغرزاده با صدور قرار قانونی ، متهم را برای معاینات به پزشکی قانونی ارجاع داد تا درخصوص سلامت عقلی وی تحقیق شود.
مادر امیرحسین نیز روز گذشته با حضور در شعبه دوم بازپرسی دادسرای جنایی به بازپرس ویژه قتل تهران گفت: من به عنوان مادر امیرحسین ۶ ساله برای شوهرم درخواست قصاص می کنم ، او بارها من و فرزندانم را تهدید به قتل کرده بود و حتی یک بار به من پیشنهاد کرد لوله بخاری را دستکاری کنیم تا هر ۴ نفر بمیریم.
بازپرس جنایی پس از تحقیق از متهم به خبرنگار ما گفت: این پنجمین پرونده فرزندکشی از ابتدای امسال است که در این شعبه رسیدگی می شود.
وی افزود: متاسفانه فرد معتاد پس از اعتیاد به مواد افیونی احساس ، عاطفه و انسانیت خود را از دست می دهد که نمونه آن را در این پرونده شاهد هستیم که حتی به فرزند خود نیز رحم نکرده است.
بازپرس جنایی افزود: در حال حاضر دستور قضایی برای بازسازی صحنه جنایت صادر شده و تحقیق در این زمینه ادامه دارد.