مرد ۸۴ ساله در نیجر، ۸۶ زن و ۱۷۰ فرزند دارد

دادگاهی در نیجر به طور موقت مجازات مرد ۸۴ ساله‌ای که ۸۶ همسر دارد را به تعویق انداخت. مقامات محلی وی را تهدید کرده بودند که یا همه همسران خود را طلاق دهد و یا حداکثر ۴ زن را نگهدارد تا مجبور به ترک کشور نشود.به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز از لاگوس،‌ رهبران مسلمان شهر “بیدا” در مرکز نیجر که محل زندگی وی همسران و ۱۷۰ فرزندش است تا ۷ سپتامبر به وی فرصت داده است تا مطابق قوانین اسلام تنها ۴ زن را در اختیار داشته باشد.


وی با شکایت به دادگاه مدعی شده که این اقدام مقامات شهر نقض حقوق شخصی وی است و دادگاه نیز به طور موقت دستور تعویق این مجازات را داده است.


از زمانی که رسانه‌های نیجری به انتشار گزارش‌هایی درباره وضعیت تأهل وی پرداختند وی ظرف چند هفته چندین بار تهدید به مرگ هم شد.
وکیل این مرد گزارش‌های رسانه‌ها مبنی بر تلاش وی برای طلاق دادن زن‌ها و تقاضای فرصت برای بازگرداندن آن‌ها به خانواده‌هایشان را رد کرده و اعلام کرد که موکلش قصد دارد دوباره ازدواج کند.


پرونده این مرد باعث ایجاد جنجال‌های زیادی در پرجمعیت‌ترین کشور آفریقا با ۱۴۰ میلیون نفر جمعیت شده است که حدود نیمی از مردم آن مسلمان هستند. بر اساس قوانین اسلام مردان مسلمان می‌توانند تا ۴ زن را به عقد ازدواج دائم خود درآورند.