مرغ‌ منجمد ۱۴۰ نفر را به بیمارستان فرستاد

رئیس مرکز بهداشت استان هرمزگان ضمن تائید خبر مسمومیت ۱۴۰ نفر از اهالی روستای رمچاه قشم اظهار داشت: در پی این مسمومیت یک نفر جان خود را از دست داد.

عبدالحسین مدنی امروز در گفتگو با فارس ضمن تائید مسمومیت ۱۴۰ نفر از اهالی قشم و فوت یکی از اهالی این جزیره بر اثر مسمومیت غذایی بیان کرد: اغلب این افراد از میهمانان یک مجلس عروسی بوده‌اند.

وی ادامه داد: از حلیم، مرغ و آب آشامیدنی که برای تهیه غذای این مراسم استفاده شده است نمونه‌گیری به عمل آمده که نتایج آزمایشات ظرف ۴۸ ساعت آینده مشخص می‌شود.

مدنی گفت: هم اکنون ۳۶ نفر از مسموم‌شدگان مرتبط با این مراسم از قشم به بندرعباس منتقل و در بیمارستان شهید محمدی این شهر بستری شده و اقدامات درمانی بر روی آنها ادامه داد.

وی اضافه کرد: در همین راستا دستگاه‌های مربوطه فروش مرغ تولید یک شرکت را تا اطلاع ثانونی به حالت توقیف درآورده و تا کامل شدن نتیجه بررسی‌ها امکان عرضه و پخش مرغ تولیدی به این شرکت داده نخواهد شد.

به گفته برخی از اهالی روستای رمچاه قشم افراد دیگری نیز در این روستا پس از استفاده از محصول مشابه مرغ استفاده شده در مراسم عروسی دچار مسمومیت شده‌اند.