مرگ غم‌انگیز ۴ دختر دانش‌آموز در اصفهان

سقوط خودرو سرویس مدرسه به داخل کانال آب در شرق اصفهان به مرگ ۴ دانش‌آموز دختر انجامید. این حادثه هنگامى رخ داد که دانش‌آموزان پس از تعطیلى مدرسه سوار بر خودروى پیکانى به سمت خانه‌هایشان در حرکت بودند.

به نوشته روزنامه «ایران»، راننده ۲۱ ساله خودروى پیکان به همراه سه تن دیگر از دانش آموزان پس از بیرون کشیده شدن از داخل آب، به بیمارستان انتقال داده شده اند.

بنا به این گزارش، ظهر روز پنجشنبه ۴ اسفند ماه سال جارى با به صدا درآمدن زنگ یک مدرسه راهنمایى در شرق شهر اصفهان ۷ دانش آموز ۱۲ تا ۱۴ ساله بسرعت خود را به پیکان سبزرنگى رساندند که از مدت‌ها قبل به عنوان سرویس مدرسه آنها را به خانه‌هایشان مى‌رساند.

دانش‌آموزان دختر وقتى در داخل خودرو نشستند به دلیل کمبود فضا، قادر به تکان خوردن نبودند. راننده ۲۱ ساله پیکان که «سمیه» نام دارد به آرامى خودرو را به حرکت در آورد. دقایقى از حرکت این گروه ۸ نفره در مسیر بازگشت به خانه‌هایشان مى‌گذشت که ناگهان راننده جوان فرمان پیکان را به سمت راست، جایى که کانال آب «سنسور» واقع شده چرخاند. رهگذرانى که در خیابان «جى» در حال حرکت بودند، ناگهان از شنیدن فریادهاى دلخراش دختر بچه‌ها شوکه زده، توجهشان به سمت پیکان سبز رنگ جلب شد. خودرو بى هیچ مانعى مستقیم به طرف کانال آب حرکت مى‌کرد بى آنکه از دست کسى کارى بر آید.لحظه‌اى بعد پیکان با ۸ سرنشین خود به داخل کانال سقوط کرد و فریادها خاموش شد.
راننده ۲۱ ساله پیکان سبز پس از مداوا در بیمارستان از سوى کلانترى خوراسگان بازداشت شد.وى هنگامى که در برابر بازپرس کشیک دادسراى خوراسگان قرار گرفت مدعى شد، به هنگام بازگشت از مدرسه، ناگهان جوانى موتورسوار با پیچیدن به جلوى خودرو ام مزاحمت ایجاد کرد. جاده لغزنده بود و من براى فرار از تصادف با موتورسوار به راست پیچیدم که کنترل خودرو از دستم در رفت و این حادثه اتفاق افتاد.

در همین حال موتورسوار جوان نیز در تحقیقات پلیسى بارد ادعاى دختر جوان گفت: او با سرعت زیاد در حرکت بود. دیدم به طرف من مى‌آید براى فرار از تصادف به سمت دیگرى پیچیدم ولى او نتوانست خودرو اش را کنترل کند.بنابه این گزارش، راننده ۲۱ ساله پیکان سبز تا انجام تحقیقات تکمیلى با صدور قرار بازداشت موقت در اختیار پلیس آگاهى قرار گرفت.

دقایقى بعد مأموران امداد و نجات خود را به محل سقوط رساندند. دو گروه غواصى نیز به امدادگران پیوستند.
مظفر حاجیان، فرماندار اصفهان نیز از تشکیل زود هنگام یک کمیته ویژه براى بررسى موضوع خبر داده و گفت: براساس بررسى‌هاى انجام شده حداقل ۵ بار اتفاقاتى مشابه این حادثه در کانال «سنسور» رخ داده است.

فروغى، شهردار خوراسگان نیز با اشاره به وجود آپارتمان‌هاى آموزشى در این منطقه گفت: با توجه به اینکه حصارکشى اطراف کانال در حریم و مالکیت آب منطقه اى است از سالهاى قبل با این سازمان براى حصارکشى کانال در حال مکاتبه هستیم که قرار شده بخشى از حریم با حفظ مالکیت سازمان آب منطقه‌اى براى حصارکشى به شهردارى واگذار شود.

در همین حال حیدرپور، معاون بهره بردارى آب منطقه‌اى نیز گفت: کانال‌هاى منطقه «جى شیر» انتقال آب به ۱۵ هزار هکتار از اراضى اطراف را انجام مى‌دهد و از ۵۰ متر حریم کانال در اختیار آب منطقه‌اى است اما متأسفانه با توسعه شهر جمعیت ساکن به اطراف کانال هدایت شده و ارگان‌هاى مختلف نیز اقدام به آسفالت کردن حریم‌هاى دو سوى کانال‌ها کرده‌اند.