مرگ مجری و کارشناس صدا و سیما در آتش سوزی +عکس

به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر، براساس خبرهای دریافتی دکتر افخم‌السادات حسینی کارشناس و مجری برنامه‌های مذهبی و خانوادگی صدا و سیما یکی از قربانیان حادثه مرگبار آتش‌سوزی در نوشهر بود.


این آتش‌سوزی که در ساعت پنج بامداد ۸ فروردین در روستای «دُزدَک» نوشهر و در یک ویلای شخصی رخ داده بود که در پی آن چهار نفر در میان شعله‌های آتش جان باختند، یکی از جان باختگان این حادثه خانم دکتر افخم‌السادات حسینی کارشناس و مجری برنامه‌های مذهبی و خانوادگی صدا و سیما بود.

به گزارش فارس، دکتر افخم‌السادات حسینی در سال ۱۳۴۱ در تهران متولد شد و دارای مدرک کارشناسی ارشد فلسفه و حکمت اسلامی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز و دانشجوی مقطع دکترای فلسفه و حکمت اسلامی بود.

وی علاوه بر تحصیلات دانشگاهی، در حوزه علمیه در سطح چهارم نیز تحصیل می‌‌کرد و به عنوان مدرس دانشگاه، مشاور دانشگاه تهران و مبلغ در نهاد رهبری به عنوان کارشناس و مجری صدا و سیما هم فعالیت داشت.

در این ویلا که ۱۱ نفر در آن حضور داشتند دچار آتش سوزی شدند که در این میان چهار نفر کشته می شوند و یک نفر نیز دچار سوختگی شده که به مراکز درمانی منتقل شد.
به گفته شاهدین حادثه، صدای انفجار یک اتش سوزی در ساعت ۵ صبح بامداد صبح پنج شنبه سبب شد تا همسایگان این ویلا به محل حادثه حضور یابند و با شکستن یکی از حفاظ های ساختمان بتوانند هفت نفر از حادثه دیدگان آتش را نجات بدهند که متاسفانه ۴ نفر در این آتش سوزی به کام مرگ کشیده می شوند.

گفته می‌شد؛ علت وقوع حریق مرگبار در ویلای شخصی در روستای «دُزدَک» نوشهر عمدی بوده و آتش اختلافات خانوادگی خانم صاحب ویلا با شوهر سابقش، ویلای شخصی را نیز به آتش کشیده است. اما یکی از بازماندگان حادثه آتش سوزی ویلای نوشهر با گلایه از اخبار رسانه ها در خصوص طرح موضوع اختلافات خانوادگی ، اصل ماجرا را انحرافات فکری فرد مظنون ذکر کرد که عقاید انحرافی و کینه توزانه او موجب جان باختن مظلومانه ۴ انسان گردید.

وی ضمن تایید وجود اختلاف اعتقادی که منجر به جدایی مظنون این حادثه از همسرش در یک سال و نیم پیش گردیده بود، افزود: اختلاف خانوادگی صرف، دلیل قانع کننده ای برای انجام این جنایت نبوده و از کفایت لازم برخوردار نیست چون طی این مدت، مظنون می توانست اقدامات دیگری انجام دهد. مضافاً این که ۳ تن از قربانیان حادثه هیچ ارتباطی با اختلاف خانوادگی نداشته اند.

این بازمانده حادثه تصریح کرد: بر خلاف تصوری که به دلیل اطلاع رسانی ناقص رسانه ها به وجود آمده، مرحومه افخم السادات حسینی از کارشناسان مذهبی صدا و سیما ، همسر وی مرحوم مجید چمنی از فعالان هیئات مذهبی تهران و عروسشان مرحومه زهراسادت معصومی که در این حادثه مظلومانه جان باختند، در منزل مذکور میهمان بودند و هیچ ارتباطی با اختلافات خانوادگی مظنون حادثه نداشتند.

وی افزود: آتش سوزی فوق عمدی بوده و مظنون کنونی این جنایت، عضویتش در گروه عرفان کاذب و انحرافی، محرز است.

وی با توضیح ویژگی های مظنون حادثه نوشهر اظهار داشت: مظنون اصلی بدلیل انحرافات عقیدتی و فکری، از یک سال و نیم پیش به گروه عرفان انحرافی و شیطانی پیوسته بود و به همین دلیل طرد شده بود. وی پس از جدایی، از تمکن مالی خوبی برخوردار شده اما به شدت در گرداب عرفان انحرافی و کاذب و شیطانی غوطه ور شده بود.