مرگ ۱۹ معدنچی در چین

به گزارش خبرینه و به نقل از جام جم آنلاین، این حادثه اواخر شب گذشته (چهارشنبه) زمانی رخ داد که ۱۲۹ کارگر در یکی از معادن زغال سنگ در استان «شانسی» مشغول به کار بودند.

شین هوا، خبرگزاری رسمی چین در گزارشی اعلام نمود که پس از بروز این حادثه نیروهای امداد و نجات با حضور در محل حادثه، موفق به نجات ۱۱۰ معدنچی شده اند.

مقامات محلی با اعلام اینکه علت این حادثه در دست بررسی است، از حضور امدادگران در محل وقوع حادثه خـبـر داده اند.

چین دومین تولید کننده زغال سنگ در جهان بوده و حوادث زیادی را طی سال ‌های اخیر در معادن خود تجربه کرده است.

اواسط دی ماه سال گذشته نیز بر اثر فروریختن معدن «یولین» در استان «شونیکس» ۱۱ معدنچی جان خود را از دست دادند و دو هفته قبل از این حادثه نیز اتفاقی مشابه در معدنی در استان «شاندونگ» در شرق چین، ۲۹ قربانی گرفت.

یک ماه قبل از این حادثه هم سقوط سقوط دیواره ‌های معدن دیگری بر اثر باران و رانش زمین در استان «شن ژن»، ۵۸ کشته و ۲۵ مفقود بر جای گذاشته بود.

پایین بودن ضریب ایمنی در معادن چین که معمولا از سوی کارفرمایان آن نادیده گرفته می‌ شود، باعث شده این کشور به داشتن خطرناکترین معادن در دنیا مشهور باشد.

انفجار و ریزش، عمده ترین خطراتی است که معادن چین را تهدید می‌ کند و این موضوع به دلیل عدم رعایت مسائل و نکات ایمنی از سوی صاحبان آن، سالانه تعداد زیادی از کارگران چینی را به کام مرگ می‌ کشاند.

چین بزرگترین تولید کننده زغال سنگ در جهان است که معادن آن فقط در سال ۲۰۱۴، ۹۳۱ قربانی گرفته است.

آمار تلفات انسانی معادن این کشور در سال ۲۰۱۳، بیش از یک هزار و ۳۰۰ کشته و مفقود بود که این تعداد تلفات بر اثر بالغ بر ۶۰۰ حادثه معدن رخ داده است.

منبع: ایرنا

خـبـر و مطلب بالا در گروه حوادث و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲۴ March 2016 | 8:30 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.