ازدواج پر فایده ترین اشتباه دنیا

ازدواج پر فایده ترین اشتباه دنیا

 

موفقیت در ازدواج تنها در تامین مادیات خلاصه نمی‌شود ، بلکه باید برای رسیدن به آن تلاش کنیم. تحقیقات گویای این مطلب هستند که تمام افراد خانواده در یک زندگی مشترک سالم ، سعادتمند و کامل از مزایای آن بهره‌مند خواهند شد. در اینجا نتیجه تحقیقاتی را که درباره داشتن یک ازدواج سالم به عمل آمده از نظرتان می‌گذرانیم. همه ما می‌دانیم که خداوند به مزایای زندگی مشترک آگاه است و به همین دلیل است که زن ها و مردها را تشویق به ازدواج کرده .

 

 

ازدواج در کنار مشکلات و مسئولیت هایی که به همراه خود دارد ، فرد را وارد دنیایی می کند که اگر به درستی صورت گیرد ،بسیار زیبا و دلنشین خواهد بود.
مزایای ازدواج سالم برای کودکان و نوجوانان:

 

تحقیقات نشان می‌دهد که کودکانی که در آغوش گرم خانواده بزرگ می شوند برتری‌های بیشتری نسبت به سایرین دارند که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: احتمال ورود آنها به دانشگاه بالاتر است.

 

از نظر آکادمیک بچه‌های موفق‌تری هستند.از نظر جسمی سالم‌تر هستند. از نظر عاطفی سالم‌تر هستند. احتمال خودکشی در آنها کمتر است.ناآرامی ها و ناهنجاری‌های کمتری را در مدرسه از خود نشان می‌دهند. احتمال کمتری وجود دارد که قربانی سوءاستفاده‌های جنسی شوند. کمتر از مواد مخدر استفاده می‌کنند. کمتر مرتکب جنایت می‌شوند. ارتباط بهتری با پدر و مادر خود دارند. وقتی ازدواج کردند احتمال طلاق کمتر است. در زمان نوجوانی از نظر جنسی فعال نمی‌باشند.

 

 

مزایای ازدواج سالم برای خانم‌ها:

 

تحقیقات نشان می‌دهد که خانم‌هایی که در یک ازدواج سالم هستند نسبت به خانم‌هایی که در ازدواج‌های ناموفق هستند، مزایای بیشتری دارند، از جمله:

 

از ارتباط خود راضی‌تر هستند.از نظر احساسی سالم‌تر هستند.از نظر مالی غنی‌تر هستند.کمتر قربانی خشونت، سوءاستفاده‌های جنسی و یا سایر جرم‌ها می‌شوند.تلاش کمتری برای خودکشی انجام می‌دهند.از موادمخدر استفاده نمی‌کنند.زیرخط فقر به سر نمی‌برند.با فرزندان خود ارتباط بهتری برقرار می‌کنند.از نظر جسمانی سالم‌‌تر هستند.

 


 

مزایای ازدواج سالم برای مردها:

 

تحقیقات مزایای بسیار زیادی را در مورد مردانی که در یک ازدواج سالم هستند نسبت به سایر آقایان یافته است. به نمونه‌های زیر توجه کنید:

 

عمر طولانی‌تر.سلامت جسمانی.تامین مالی.اشتغال بلندمدت.دستمزد بالاترداشتن ارتباط بهتر با فرزندان.ریسک کمتر در روی آوردن به موادمخدر و مشروبات الکلی.داشتن ارتباط جنسی رضایت‌بخش‌تر.احتمال کمتر در ارتکاب به جرم و جنایت

 

احتمال کمتر در خودکشی

 

 

مزایای ازدواج سالم برای اجتماع: زمانی که در جامعه درصد افرادی که در یک ازدواج سالم هستند ، بیشتر شود، مزایای بیشماری نیز به همراه آن به اجتماع وارد می‌شود. موارد زیر از نمونه‌های آن می‌باشد،

 

داشتن شهروندان سالم از نظر فیزیکی.دارا بودن شهروندان سالم از نظر احساسی.بالا رفتن درصد افراد تحصیلکرده .کاهش خشونت‌های خانوادگی.کاهش آمار جرم و جنایت.کاهش بارداری در نوجوانان. کاهش میزان ارتکاب به جرم در جوانان و نوجوانان .بالا رفتن میزان مالکیت ملکی.کاهش میزان مهاجرت .افزایش ارزش دارایی‌های افراد.کاهش نیاز به خدمات مشاوره خانوادگی.