مسائل جوانان مطالبه عمومی شده است/بجای تخریب به حل مسئله بیندیشیم

سیدضیا هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به تشکیل جلسه کمیسیون تخصصی اوقات فراغت جوانان گفت: با توجه به مسائلی که برای نسل جوان ما وجود دارد و دغدغه هایی که در حوزه مسائل اجتماعی انباشته شده است، به نظر می رسد بین مسئولان در رده های مختلف و فضای کلی جامعه، دغدغه مشترکی در حال شکل گیری است.

وی افزود: این دغدغه مشترک میان مسئولان و جامعه برای حل مسائل جوانان، اهتمامی جدی را برای حل مشکلات اجتماعی به ویژه چالش های نسل جوان شکل می دهد به طوری که هم مسئولان بیشتر از گذشته جدیت پیدا کرده اند و هم در فضای عمومی جامعه اهمیت این مساله بیشتر شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم با تاکید بر اینکه به جای حرکات تخریبی باید حرکت هایی شکل بگیرد که به سمت حل مساله باشد، ادامه داد: مسائل اجتماعی و نیازمندیهای جوانان یک مطالبه عمومی است که همه توان جامعه و مدیران را به سمت حل مشکلات و شکوفایی استعدادها و ظرفیت سازی برای رشد و پیشرفت جوانان سوق می دهد.

هاشمی ضمن بیان اهداف شکل گیری کمیسیون تخصصی اوقات فراغت جوانان ذیل ستاد ساماندهی امور جوانان و شورای عالی جوانان گفت: کمیسیون به تازگی تشکیل شده و در حال حاضر در مرحله انجام بررسی های کارشناسی با حضور اساتید و صاحبنظران مختلف حوزه جوانان هستیم تا ابعاد مختلف آن مطالعه و کاوش و زمینه های مثبت و فرصت های موجود تحلیل شود.

رئیس کمیسیون فراغت جوانان وزارت ورزش و جوانان افزود: پس از انجام بررسی مسائل جوانان با تاکید بر اوقات فراغت در این کمیسیون و جمع بندی آنها، راهکارها و پیشنهاداتی استخراج می‌شود تا با تایید مراجع مربوطه به جریان اجرا بیفتد.

مطلب بالا در حوزه خانواده و ازدواج و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲۹ January 2016 | 8:17 am منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.