مسافران گرفتار در برف ، نجات یافتند


 
images/20080107/snow.jpg
 
جام جم آنلاین: با کمک ارتش، امدادگران هلال احمر و مسافران که دیروز در برف و کولاک گرفتار شده بودند نجات یافتند.
به دلیل کولاک شدید و بارش برف دیروز حدود ۳۰ نفر که ۱۷نفر از آنها امدادگران هلال احمر استان زنجان بودند در محور زنجان به خرمدره گرفتار شدند که با کمک ارتش از مرگ حتمی نجات یافتند.
جانشین ستاد حوادث غیر‌مترقبه استان زنجان، امروز در گفتگو با فارس با اشاره به اینکه این افراد همگی سالم هستند، گفت: خودروها در کولاک گرفتار ماندند ولی خوشبختانه همه این افراد سالم از کولاک نجات یافتند.
احمد‌ندرلو ، با اشاره به اینکه امدادگران در جاده‌های مستقر هستند و آماده خدمت رسانی به مردم و گرفتار شدگان در برف گفت: کولاک دیروز به حدی شدید بود که حتی ماشین‌های سنگین نیز نمی‌توانستند در آن حرکت کنند.
وی ، با اشاره به این افراد دیروز عصر با کمک نیروهای تیپ دو زرهی زنجان نجات یافتند ، گفت: نیروهای ارتش همراه با نفرهای این نیرو موفق شدند که حادثه دیدگان را از کولاک نجات دهند.
جانشین ستاد حوادث غیر‌مترقبه استان زنجان، گفت: از همه همشهریان و مسافران تقاضا داریم که در این شرایط از مسافرت‌های غیر‌ضروری خودداری و به توصیه‌های امدادگران نیز گوش فرا دهند.
فرمانده تیپ دو زرهی زنجان نیز در گفتگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره اینکه نفربرهای و نیروهای این تیپ آماده هر گونه یاری و امداد رسانی هستند، گفت: نفربرهای این نیرو دیروز عصر موفق شدند تا گرفتار شدگان در برف را نجات دهند.
علی موسویان، با اشاره به اینکه این نیرو علاوه بر افرادی که در برف گرفتار شده‌اند به گرفتار شدگان در مجموعه غزال نیز امداد رسانی کرده است، گفت: غذای مورد نیاز و مواد مورد احتیاج این افراد نیز توسط نفربرهای ارتش به این مجموعه حمل شده است.
وی، افزود: نفربرهای این نیرو دیروز و امروز در کنار نیروهای امداد رسان، آماده خدمت رسانی به گرفتار شدگان در برف و کولاک هستند.
فرمانده تیپ دو زرهی ارتش، افزود: این نیرو با تمام امکانات آماده است تا در صورت نیاز در یاری رساندن به هم میهنان مسئولان و نیروهای امدادی را یاری کند.
گرفتار شدگان در برف و کولاک دیروز پس از نجات به شهرستان خرمدره انتقال یافتند و همگی در سلامت کامل به سر می‌برند.