مستند «جلال آل‌احمد» به شبکه ۲ می‌آید

همزمان با چهلمین سالگرد درگذشت جلال آل احمد نویسنده مشهور معاصر، مستندی از زندگی آثار و اندیشه‌های او از شبکه دو سیما پخش می‌شود. پایگاه خبری شبکه دو خبر داد، «مستند جلال آل‌احمد» به نویسندگی، کارگردانی و تهیه کنندگی پریسا عشقی و به سفارش گروه ادب و هنر شبکه دو سیما، روایتی بکر از زندگی جلال را به تصویر می‌کشد.


بنا به گفته پریسا عشقی، زندگی جلال از تمام زوایا و ابعاد آن مورد بررسی قرار گرفته است. دراین مستند خانه پدری و محل کودکی جلال در پاچنار، خانه‌ای که جلال و سیمین دانشور در آن زندگی می‌کرده اند، خانه ای که جلال در آن فوت کرد در اسالم و محل دفن او در قبرستان فیروز آباد شهرری به تصویر کشیده شده است.


یکی از لوکیشن‌های جالب توجه این مستند، نشان دادن مدرسه‌ای که جلال سال‌ها در آن تدریس می‌کرد و رمان معروف مدیر مدرسه را بر اساس این مدرسه و آن دوران نوشته است، است. این مدرسه در حال حاضر در میدان تجریش تهران و به نام خود جلال آل‌احمد وجود دارد.


بخش اصلی این مستند مصاحبه و گفت و گو با دوستان و نزدیکان جلال است. مصاحبه با خواهرزاده جلال و نویسندگانی چون غلامرضا امامی، رضا سید حسینی، دکتر صنعتی، بهمن شعله‌ور‌ و دکتر علی اصغر خبره‌زاده در این مستند به معرفی جلال آل‌احمد می‌پردازند.


مستند «جلال آل‌احمد» در حال حاضر در مراحل پایانی تدوین است که در نهایت در ۷۰ دقیقه آماده پخش از شبکه دو سیما می‌شود.
 
عوامل این مستند عبارتند از؛نویسنده، کارگردان و تهیه کننده پریسا عشقی، کارشناس علی دهباشی،‌ تصویربردار محمد فروغی و صدابردار سیاوش نیک آیین