مستند دوپینگی ها

دانلود مستند جنجالی دوپینگی ها

توضیحات کلی فیلم از خبرینه:

حتما بهار سال گذشته، رقابت یا شاید بهتر بگیم دعوای بین دو فیلم اخراجی ها ۳ و جدایی نادر از سیمین رو یادتونه. طرافدارای دو فیلم سایت ها و وبلاگ ها و کلا تریبون های مختلفی رو در اختیار گرفته بودند و علیه هم صحبت می کردند و خلاصه یه بل بشوی بی ربطی بین این دو فیلم درسته شده بود. مستندی که الآن براتون گذاشتیم به داستان همین دعوای سال گذشته می پردازه.

|| ۳۲۸ MB + کیفیت خوب + لینک مستقیم  ||

شاید با تمام اونچه که در این فیلم اومده موافق نباشم ولی دلیل اینکه برای دانلود گذاشتم اشاره درست فیلم به دعوای بی ربط پارسال بود. هر دو فیلم اخراجی ها۳ و جدایی نادر از سیمین انتقاداتی بهشون وارد بود ولی جلوی هم قرار دادن این دو فیلم خیلی جالب و البته عجیب بود. هر کدوم این ها داستان و فضای خودشون رو داشتن و از نظر مضمون هیچ ارتباطی بهم نداشتن پس چرا باید بین فروش این و اون دعوا راه بیفته؟!

اخراجی ها۳ مشکلات اساسی داره. یه فیلم بی داستان و بیشتر شبیه یه کلیپ طولانی بود تا فیلم سینمایی؛ کلیپی متشکل از صحنه های بی ربط و بدون خط داستانی پیوسته. بخش های مستهجن (و نه مبتذل) هم داشت که اصلا قابل توجیه نیست و کارگردان باید برای این ها توضیح بده. تو یه دیالوگ فیلم مثلا ماکیاولیسم و توجیه هدف توسط وسیله رو نقد می کنه درصورتی که راه به راه جمله ها و کلمات مستهجن (و نه مبتذل) به کار می بره برای رسیدن به هدف خودش. ذکر نمونه های مستهجن فیلم از ادب به دوره و جای شرم داره که بدون هیچ سانسوری حتی از تلویزیون هم پخش شد.

جدایی نادر از سیمین هم از نظر مضمون مشکلات اساسی داره. اشخاص مختلف موارد مختلفی راجع به فیلم گفتن ولی جایی ندیدم از ضد خونواده بودن فیلم صحبتی بشه. از نظر من جدایی، یه فیلم ضد خونواده اس. تأکید فیلم روی استقلال شخصی دختر نادره و این یعنی خونواده کشک! اصغر فرهادی کارگردانی نیس که نکته ای رو بدون دلیل وارد فیلم کنه. سکانس پمپ بنزین رو به یاد بیارید. اونجا تأکید می کنه که دختر باید حقش (باقی پول) رو از مأمور پمپ بنزین بگیره و گذاشتن این سکانس تو فیلم یعنی تأکید بر اینکه دختر باید یاد بگیره رو پای خودش وایسه. از اینجا به بعد هم با پدر و مادر دروغگو و غیرمستحکمش مواجه میشیم. پس راه دیگه ای نمی مونه که هیچ کدوم رو انتخاب نکنه. وقتی برای اولین بار فیلم رو می دیدم و نمی دونستم تهش چی میشه وقتی سکانس پایانی رسید و قاضی از دختره پرسید باباتو می خوای یا مامانتو؟ بلافاصله تو ذهنم گفتم: الآن میگه هیچکدوم! …

ژانر :  مستند
کیفیت :  کیفیت خوب | Dvdrip
حجم : ۳۲۸ Mb
فرمت : Mp4
زمان : ۴۲ دقیقه
تاریخ انتشار : آذر ۹۰
کارگردان : محمد صادق باطنی

دانلود فیلم با لینک مستقیم

کیفیت بالا با حجم ۳۲۸ مگابایت

کیفیت متوسط با حجم ۱۷۲ مگابایت

کیفیت پایین با حجم ۵۱ مگابایت