مسعود نوابی: فیلم‌نامه {قلقلک} را هشت‌بار بازنویسی کردیم

مسعود نوابی گفت: حس می‌کردم «قلقلک» سوژه و فیلمنامه خوبی دارد و کار موفقی خواهد شد.


این کارگردان سینما و تلویزیون که «قلقلک» دومین فیلم بلندش را در حال اکران است، در گفت‌وگویی با خبرنگار سینمای ایسنا با بیان اینکه فیلمنامه این فیلم، از سوی بیژن امکانیان پیشنهاد شده اظهار داشت: پیش از این، هنگام ساخت «سالهای بیقراری» و سریال «دردسر والدین» با ایشان همکاری داشتم و وقتی این کار را پیشنهاد کرد، مدتها بود که علاقه‌مند بودم، یک کار سینما انجام دهم و به‌ دنبال فیلمنامه‌ی مناسبی می‌گشتم تا اینکه بعد از ۸ بار بازنویسی، فیلمنامه «قلقلک» آماده شد.


وی با بیان اینکه فیلم‌نامه‌ی این فیلم به دلیل صحنه‌های فوتبالی و سختی‌هایی که برای گرفتن این صحنه‌ها وجود داشت، مدتها در چند دفتر باقی‌مانده و هیچ کس آن‌ را کار نمی‌کرد، ادامه داد: ما با تعداد زیادی هنرور و تصاویری که از بازی ایران و بحرین گرفتیم، این فیلم را ساختیم، ضمن آنکه دکتر معتمدی هم با انجام کارهای تروکاژی تصاویر را با هم تلفیق کرد و در مجموع فکر می‌کنم این صحنه‌ها خوب شده است.


وی با اشاره به استفاده از بازیگران تلویزیونی برای این فیلم به ایسنا گفت: الان دیگر همانند گذشته نیست که بازیگران سینما و تلویزیون از هم جدا باشند و دیگر نمی‌توان آنها را از هم تفکیک کرد. هنگامی که می‌خواهیم فیلمی را برای ساخت شروع کنیم، فکر می‌کنیم از لحاظ بازیگر خوب غنی هستیم ولی وقتی وارد مرحله انتخاب می‌شویم، می‌بینیم که هیچ کس را نداریم به خصوص برای نقش‌های کمدی به چند بازیگر محدود می‌رسیم که آنها هم بیشتر در تلویزیون حضور دارند.


نوابی افزود: ما سعی کردیم رضا شفیعی‌جم از کارهای قبلی‌اش فاصله بگیرد، مثلا در فیلمنامه شخصیت


«رجب» یک آدم چاق و خنگ بود و ما دقیقا همین را می‌خواستیم که او به خوبی آنرا بازی کرد. در واقع نمی‌خواستیم بار کمدی فیلم به روی او باشد و قصد داشتیم این وجه روی کاراکترهای دیگر هم تقسیم شود.


این کارگردان گفت: من و تهیه‌کننده فیلم ترجیح دادیم، فیلم یک کمدی موقعیت باشد. همچنین بازیگرانی که ما در اختیار داشتیم، همه قابلیت بداهه کار کردن را داشتند، اما کاملا مطابق فیلمنامه پیش رفتیم و خواستیم

نمایی از قلقلک


«قلقلک» فیلم مرتبی باشد تا تماشاگر از آن راضی ‌باشد.


نوابی امیدوار است: «قلقلک» مورد توجه مخاطبان قرار گیرد و رضایت آنها را جلب کند.


به گزارش ایسنا، این فیلم داستان دو آدم آسمون‌جل روایت می‌شود که تصمیم می‌گیرند یک داور بین‌المللی فوتبال به نام خسرو ماجدی را که برنده دو میلیون دلار جایزه نقدی فیفا شده بدزدند و به جایش رفیقشان امیر سرخوش‌زاده را که شباهت عجیبی به داور دارد را به فینال جام حذفی بفرستند تا در پایان بازی جایزه را گرفته و بین خود تقسیم کنند.


بیژن امکانیان، رضا شفیعی جم، شقایق فراهانی، سیامک انصاری، سحر ولدبیگی، الیزابت امینی، ساعد هدایتی، ابراهیم آبادی و کاظم افرندنیا از بازیگرانی هستند در این فیلم به ایفای نقش می‌پردازند.