مسوول کمیته‌ی وزنه‌برداری : حسین رضازاده، زین‌الدین زیدان وزنه‌برداری است

آلن لوزن‌فیشتر، مسوول کمیته‌ی وزنه‌برداری انجمن بین‌المللی نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی پس از قهرمانی حسین رضازاده در مسابقات جهانی ‌۲۰۰۶ دومینیکن در مقاله‌ای در روزنامه‌ی اکیپ فرانسه به تشریح وضعیت تیم وزنه‌برداری ایران و تقدیر از حسین رضازاده پرداخت…

به گزارش باشگاه خبرنگاران در این مقاله با عنوان “رضازاده قهرمان پاک“ آمده است: « وقتی که مسوولان ایرانی با بلیت توریستی به دومینیکن سفر کردند, حسین رضازاده با بلیت شرکت در این مسابقات به این شهر آمد. باید به ابهت این مرد ‌۸۵/۱ متری و ‌۱۶۲ کیلوگرم اعتراف کرد. ایران می‌تواند برای ستاره‌اش که تنها امید کشورش است تلاش بیشتری کند, چرا که بقیه‌ی اعضای تیم که قربانی دوپینگ شده‌اند, در خانه باقی مانده‌اند.

اوایل سپتامبر, آژانس بین‌المللی مبارزه با دوپینگ، برای تست فرم بدنی منتخبین مسابقات جهانی دومینیکن به طور ناگهانی تست‌هایی را انجام داد. در نتیجه آن، جواب آزمایش دوپینگ ‌۹ نفر از تیم ایران مثبت بود. میزان تستسترون در آنها از حد طبیعی ‌۶ بالاتر بود. به گونه‌ای که میزان آن در همه آنها ‌۴۰۰ بود. این به خاطر غذاهای مکمل نبود, بلکه از راه تزریق ایجاد شده بوده است.

پس چرا حسین رضازاده جواب آزمایشش منفی بود؟ آیا او خودش را نجات داده است؟ جواب ساده است: به خاطر این که او مثل بقیه هم تیمی‌هایش با ایوانف تمرین نکرد. این مربی بلغاری هر چند سعی کرد از خودش دفاع کند و انکار کرد که چیزی به بازیکنانش داده باشد؛ ولی, شهرتش اجازه دفاع از خود را به او نمی‌دهد! الان هم که اخراج شده است!

ایوانف دلیلی اصلی خروج تیم ایران از مسابقات است، با این وجود هیچ کس خود را در امور مقصر نمی‌داند.

فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری، ایران را به خاطر زیر پا گذاشتن قوانین مبارزه با دوپینگ ‌۴۰۰ هزار دلار جریمه کرد.

حسین رضازاده که در دو المپیک درخشش داشته است، زیدان وزنه‌برداری است و همه مردم دوستش دارند و تنها نماینده کشورش در مسابقات جهانی دومینیکن است، همه (نظرها را) به خود جلب کرد. این گربه چاق آرام، راحت طلب، خجالتی و کم حرف و گاهی بی‌خیال، به همه چنگ زد. این ایرانی کاری کرد که همه حتی رقیبانش به او احترام بگذارند و او را تقدیر کنند، هر چند این بار کمتر از دفعات قبل وزنه زد.

حسین رضازاده مثل همیشه برای آغاز وزنه ‌۱۹۶ کیلوگرم و برای پیروزی وزنه ‌۲۰۲ کیلوگرم را بالای سر ‌برد، ولی این بار هر چند برای هشتمین بار قهرمان شد، نتوانست بر وزنه ‌۲۰۶ کیلوگرم مسلط شود و بقیه رقیبانش توانستند فاصله خود را با او کمتر کنند.

در حرکت دو ضرب، در حالی که رقیبانش خسته شده بودند او برای آغاز وزنه ‌۲۴۲ را انتخاب کرد که همین برای نشان دادن ابهتش کافی بود. در حرکت بعد، بی‌اراده ‌۴ کیلوگرم به وزنه‌ها اضافه کرد و بالای سر برد، سپس رکورد جهانی یعنی وزنه ‌۲۶۴ کیلوگرمی را درخواست کرد اما، زحمت حاضر شدن روی سکو را به خود نداد. یک موفقیت دیگر برای قهرمان پاک.»