مشکل برخی کاربران سامسونگ گلکسی S7 و S7 اج

با وجود این‌که شرکت‌‌های تولیدکننده گوشی‌‌های هوشمند چند ماه پیش از عرضه محصولات خود را آزمایش می‌‌کنند اما گاهی مشکلاتی نرم‌افزاری …

مشکل برخی کاربران سامسونگ گلکسی S7 و S7 اج

با وجود این‌که شرکت‌‌های تولیدکننده گوشی‌‌های هوشمند چند ماه پیش از عرضه محصولات خود را آزمایش می‌‌کنند اما گاهی مشکلاتی نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری گریبان‌گیر کاربران خواهد شد. ظاهراً برخی کاربران گلکسی اس ۷ و اس ۷ اج سامسونگ متوجه مشکلی در دکمه Recent Apps یا مالتی‌تسکینگ این گوشی شده‌اند که گاهی خود به خود و بدون لمس کاربر فعال می‌‌شود.

همان‌طور که می‌‌دانید دکمه لمسی خازنی سمت چپ در گلکسی‌‌های سامسونگ به نمایش صفحه اپلیکیشن‌‌های اخیر اختصاص دارد و اگر این دکمه را چند ثانیه نگه‌دارید صفحه چندپنجره‌ای سامسونگ برای نمایش دو اپ کنار یکدیگر باز می‌‌شود. ظاهراً برخی کاربران متوجه شده‌اند این دکمه گاهی بدون لمس کاربر فعال شده و صفحه MultiWindow باز می‌‌شود.

cdyjnf3iol1owb893ha2.jpg

گفتنی است کاربران محدودی وجود چنین مشکلی را رپرتاژ کرده‌اند اما با این حال سامسونگ باید به حال آن‌‌ها کاری کند. ظاهراً این مشکل معمولاً مدت کوتاهی پس از آنلاک کردن گوشی اتفاق می‌‌افتد. یکی از کاربرانی که با این مشکل روبرو بوده با پشتیبانی سامسونگ تماس گرفته و آن‌‌ها از عرضه یک آپدیت ۶۰ مگابایتی برای رفع این مشکل خـبـر داده‌اند. سامسونگ پیشنهاد داده اگر این آپدیت مشکل را حل نکرد دست به فکتوری ریست بزنند. ظاهراً فکتوری ریست مشکل را حل کرده و این کاربر پس از آن دیگر دچار مشکلی مشابه نشده است.

البته فکتوری ریست هیچگاه راه حل مناسبی نیست اما گاهی پس از آپدیت‌‌های نرم‌افزاری اندرویدی به آن نیاز پیدا خواهید کرد. پس بهتر است حواستان به این مشکل پرچم‌داران سامسونگ باشد هرچند که مطمئناً آپدیت‌‌های نرم‌افزاری مشکل را رفع کرده و جای نگرانی زیادی وجود ندارد.

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۳۱ March 2016 | 10:48 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.