مصاحبه با ارسطو درباره پایتخت ۳ +عکس

احمد مهران‌فر بازیگر نقش ارسطو در سریال «پایتخت» از ابهامات اولیه برای حضورش در سری سوم «پایتخت» گفت و خاطرنشان کرد: همان‌طور که اطلاع دارید، قرار نبود دیگر «ارسطو» در سری سوم «پایتخت» بماند؛ ولی در نهایت با لطف مدیران شبکه همچنین آقای داود میرباقری، توانستم در سری سوم حضور داشته باشم.

این بازیگر در این زمینه عنوان کرد: سریال «شاهگوش» به کارگردانی داود میرباقری که تا مدت‌ها مشغول بازی در آن بودم، قرار بود اوایل آبان ۹۲ به پایان برسد اما بیش از زمان معمول و تا آخر اسفند ماه به طول انجامید؛ ضمن اینکه من برای حضور در سریال «شاهگوش» با آقای داود میرباقری قرارداد بستم همچنین در مقابل با «پایتخت» هم قرارداد داشتم و صحبت‌هایی هم شده بود اما کاملا تنظیم شده بود که من تا آخر پروژه «شاهگوش» حاضر باشم و به هیچ عنوان نمی‌شد از این پروژه بیرون بیایم و آن را نصفه و نیمه رها کنم؛ چرا که شخصیتم در این کار به گونه‌ای بود که باید تا آخر کار می‌ماندم؛ بنابراین یکسری فشارهایی وارد شد و خودم هم دوست داشتم در «پایتخت» باشم چرا که به هر حال سریال «پایتخت» یک کار گروهی بود و حتی اگر دوست هم نداشته باشیم باید آن را انجام می‌دادیم چرا که کار گروهی باید با همان تیم انجام شود؛ این در حالی است که همیشه کار گروهی در ایران کمی دچار مشکل می‌شود.

احمد مهران فر در پایتخت 3 نیست

به گزارش ایسنا، او همچنین ادامه داد: به دلیل اینکه خودمان می‌دانستیم و حساس بودیم که حتما تیم «پایتخت» حفظ شود، در نهایت با صحبت‌هایی که مدیران شبکه با آقای میرباقری انجام دادند، قرار بر این شد که من تا اواخر بهمن ۹۲ به شکل جسته و گریخته سر هر دو کار یعنی «پایتخت» و «شاهگوش» حضور داشته باشم؛ ضمن اینکه آقای داود میرباقری لطف کردند و سریال «شاهگوش» را رج زدند. همچنین جا دارد بگویم سریال «شاهگوش» ۲۷ قسمت است که من به خاطر «پایتخت» تا قسمت ۲۴ حضور دارم. به همین دلیل بود که در قسمت‌های اول «پایتخت ۳» هم حضورم به خاطر اینکه درگیر «شاهگوش» بودم کمرنگ بود. در نهایت با لطف مدیران شبکه و داود میرباقری، ارسطو در «پایتخت» ماند.

مهران‌فر در بخشی دیگر از گفتگویش با ایسنا در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا اگر نقش ارسطو در «پایتخت ۳» نبود فکر می‌کنید قصه افت پیدا می‌کرد؟ پاسخ منفی داد و عنوان کرد: فکر می‌کنم این اتفاق نمی‌افتاد چرا که نقش‌های دیگر این سریال به قدری شیرین شده بودند و مردم با آن‌ها ارتباط برقرار کرده بودند که اگر ارسطو هم نبود شاید داستان افت پیدا نمی‌کرد. شخصیت‌هایی مثل «بابا پنجعلی»، «نقی» و هما که در «پایتخت» جای خود را داشتند در مقابل یکسری شخصیت‌های دیگر مثل «بهبود»، «رحمت خروس‌باز» و «اوس موسی» حضور داشتند که حضورشان «پایتخت» را شیرین‌تر کرده بود.

این بازیگر در پاسخ به پرسشی دیگر مبنی بر اینکه آیا دوست دارید «پایتخت» ادامه پیدا کند؟ خاطرنشان کرد: من خودم شخصا خیلی دوست نداشتم «پایتخت» ادامه پیدا کند چرا که زمزمه‌هایی شنیده می‌شد که فلانی در نقش ارسطو، کلیشه شده است. اما آنقدر استقبال مردم زیاد بود که یک خواست عمومی برای ادامه «پایتخت» وجود داشت. بنابراین هنوز هم مخاطبان منتظر سری چهارم «پایتخت» هستند. من هیچ اطلاعی از ادامه «پایتخت» ندارم چرا که آقای مقدم اعلام کرده که دیگر «پایتخت» نمی‌سازد اما در هر حال ما یک گروه هستیم. اگر این پروژه ادامه داشته باشد ما هم تابع گروه خواهیم بود.

بازیگر نقش «ارسطو» سپس با اشاره به تکیه‌کلام‌های جدید در سری سوم سریال «پایتخت» و همچنین بداهه‌گویی‌ها از طرف بازیگران توضیح داد: تقریبا همه تکیه‌کلام‌هایی که مربوط به ارسطو می‌شد، در هر سه سری از سریال «پایتخت» بداهه‌ی خودم بود. البته ناگفته نماند که ما در گروه یک بیس و دیالوگ‌نویسی داشتیم و سعی می‌کردیم در این دیالوگ‌نویسی برای شخصیت‌هایمان تکیه‌کلام‌هایی را وارد کنیم و با هماهنگی و مشورت با آقای تنابنده و مقدم تکیه‌کلام‌ها را وارد می‌کردیم.

مهران‌فر در ادامه صحبت‌هایش درباره‌ی اینکه آیا از «پایتخت ۳» راضی هستید؟ گفت: به طور صد درصد در این سریال، از خودم راضی نیستم ولی از «پایتخت ۳» و گروه خیلی راضی هستم. یکی از معضلات نقش ارسطو در «پایتخت ۳» این بود که در سری سوم خیلی به ازدواجش پرداخته نشد و ازدواجی هم که برای ارسطو صورت گرفت، خیلی نتوانست توقعات مردم را برآورده کند. شاید باید به این مسئله بیشتر پرداخته می‌شد.

این بازیگر در ادامه در پاسخ به اینکه آیا سریال‌های نوروزی تلویزیون را تماشا کرده‌اید؟ اظهار کرد: اصلا فرصتی نداشتم که تلویزیون ببینم و حتی سریال «پایتخت» را هم بیشتر از پنج – شش قسمت نتوانستم دنبال کنم چرا که علاوه بر پروژه «پایتخت» درگیر تمرین تئاتر بودم؛ ضمن اینکه تا دهم فروردین تصویربرداری «پایتخت» به طول انجامید.

مهران‌فر در پایان گفت: یک تئاتر جدید با عنوان «خشکسالی و دروغ» در حال تمرین داریم که قرار است از ۲۰ فروردین‌ماه هر شب در فرهنگسرای نیاوران به اجرا دربیاید.