مصاحبه با پیرترین سوپرمدل جهان

برترین
‌ها:
دافنه سلف «Daphne Selfe» یک افسانه است. او نزدیک به ۹۰ سال سن دارد اما همچنان به فعالیت حرفه ای خود در زمینه مادلینگ ادامه می‌ دهد. نام او به عنوان پیرترین مانکن در گینس ثبت شده است.
مصاحبه با پیرترین سوپرمدل جهان
او می‌ گوید: «مدل بودن واقعا کار عجیب و غریبی نیست. ما هم مانند آدم ‌های دیگر، معمولی هستیم.»
دافنه سلف با حضور خود ثابت نمود که سن نمی تواند مانع از هیچ کاری شود.
حضور این سوپرمدل ۸۷ ساله در هفته مدل لندن، باعث تشویق و تمجید تماشاچیان شد، به همین دلیل سایت یاهو نیز تصمیم گرفت که قبل از ورود او به سالن مد، مصاحبه ای با او داشته باشد.
مصاحبه با پیرترین سوپرمدل جهان
فشن شو در طی این سالها چه تغییرات مثبتی کرده است؟
«آن زمان که من کارم را به عنوان مدل آغاز کردم، تمام مانکن ‌ها مجبور بودند خودشان آرایش صورت و موی خود را انجام دهند.، اما حالا شما یک نفر را دارید که تمام کارهایتان را از لاک زدن گرفته تا آرایش صورت و مو، انجام می‌ دهد.»
• صنعت مد چه تفاوتی با آن زمان ‌ها که تو تنها ۱۷ سال داشتی، کرده است؟
در آن زمان ‌ها سایز ۱۲ برای مدل ‌ها قابل قبول بود. من ۱۷۰متر قد داشتم و جزو بلندترین ‌ها محسوب می‌ شدم ولی اکنون معیارها تغییر کرده است. مدل ‌ها بلندتر و لاغرتر شده اند.
مصاحبه با پیرترین سوپرمدل جهان

سافنه سلف سوپر مدلی است که در دهه ۸۰ زندگی، هنوز که هنوزه بر فرش قرمز قدم می‌ گذارد. از او در مورد طرز فکرش سوال کردیم.
چرا خانم ‌ها زمانی که سن شان بالا می‌ رود از حضور در اجتماع و انجام فعالیت ‌های گوناگون خودداری می‌ کنند؟
فکر می‌ کنم شانس با من بوده که مانند آن‌ها نشدم زیرا در کل، تلویزیون تمایل به کار کردن با جوان ترها را دارد.
اکثر خانم ‌ها در سن پیری از حضور در فعالیت ‌های اجتماعی گریزانند و فکر می‌ می‌ کنم که دلیل آن را می‌ دانم. به نظرم این ما هستیم که باید حس مثبت را به خود و اطرافیان مان منتقل کنیم. من در خیال خودم یک خانم ۶۰ ساله هستم و این احساس به من اعتماد به نفس می‌ دهد.
مصاحبه با پیرترین سوپرمدل جهان
در مورد راز جوانی ات به ما بگو؟
پس از «ژن خوب» که مهمترین عامل است، به نظرم تغذیه بیشترین تاثیر را دارد. من هیچوقت سیگار نکشیدم، به مشروبات الکلی لب نزدم و در مورد مواد غذایی که مصرف می‌ کنم نیز احتیاط لازم را به خرج می‌ دهم.
من از پرخوری پرهیز می‌ کنم، فست فود ‌ها را از رژیم غذایی ام حذف کرده ام و سیگار هم نمی کشم.
مصاحبه با پیرترین سوپرمدل جهان
اضطراب چطور؟
من سعی می‌ کنم همیشه در آرامش باشم.
در مورد لباس هایی که به تن می‌ کنی برایمان بگو؟
به نظر من لباس باید به تن بنشیند. نکته ای که بسیاری افراد به آن توجهی نمی کنند، آن‌ها حتی یادشان می‌ رود خودشان را در آینه ببینند.
به نظرت مشکل مدل ‌های امروزی چیست؟
به نظرم اگر مدل ‌ها بیش‌تر بخندند بهتر است. چهره آن‌ها ماتم زده است. من خودم به شخصه لباسی را انتخاب می‌ کنم که بر تن مانکی باشدکه به من لبخند می‌ زند.
مصاحبه با پیرترین سوپرمدل جهان

حال او برای رفتن به سالن فشن آماده شده است و ما همین جا از او خداحافظی می‌ کنیم اما مطمئنا لباس هایی که به تن کرده است را می‌ پسندیم.

مطلب بالا در گروه زیبایی و مد و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۵ March 2016 | 11:49 am منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.