مصرف ویتامین D به پیشگیری از سرطان کمک می‌ کند

به گزارش خبرینه و به نقل از خبرنگار مهر، مطالعه محققان دانشگاه کالیفرنیا نشان می‌ دهد بهینه سازی سطح ویتامین D به پیشگیری از ابتلا به سرطان کمک می‌ کند.

سدریک گارلند، عضو تیم تحقیق، در این باره می‌ گوید: «ما در مطالعه خود، توانایی مقادیر کافی ویتامین D را در پیشگیری از تمامی انواع سرطان ‌های تهاجمی مورد بررسی قرار دادیم.»

به گفته محققان نشانگر ویتامین D موسوم به ۲۵-هیدروکس ویتامین D، نوع اصلی این نوع ویتامین در خون است.

گارلند در این مطالعه به مصرف میزان مطلوب ویتامین D یا نحوه مصرف آن که ممکن است به شکل قرارگیری در معرض نور خورشید، رژیم غذایی یا مکمل غذایی باشد پرداخته است.

وی در مطالعه فعلی صرفا تصریح می‌ کند که کاهش ریسک ابتلا به سرطان در مقدار ۴۰ ng/ml قابل اندازه گیری می‌ شود و مقادیر بیش‌تر آن، دارای مزیت بیش‌تر است.

به گفته وی، تلاش برای افزایش ویتامین D تا حداقل ۴۰ ng/ml در یک جمعیت عمومی با کاهش قابل توجه بروز سرطان و مرگ و میر ناشی از آن مرتبط است.

محققان در نتیجه گیری خود اعلام کردند: «زمانی که سطوح ویتامین D در خون به۴۰  نانوگرم در میلی لیتر می‌ رسد، می‌ توان شاهد کاهش خطر ابتلا به سرطان بود و زمانی که سطح این ویتامین در خون به بیش از این میزان می‌ رسد، خطر ابتلا به سرطان باز هم بیش‌تر کاهش می‌ یابد.»

مطلب بالا در حوزه سلامت، تغذیه و تناسب اندام و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۱۰ April 2016 | 3:52 am منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.