مطایبات در کلام امام خمینی (ره) منتشر می‌شود


 
images/20071230/imam-book.jpg
 
جام جم آنلاین: «لطایف و مطایبات در کلام امام خمینی» در کتابی با عنوان «تبسم دوست» به قلم اسماعیل امینی به زودی منتشر می‌شود.
اسماعیل امینی شاعر و ترانه‌سرا گفت: کتاب «لطایف و مطایبات در کلام امام خمینی(ره)» با عنوان «تبسم دوست» را به پایان رساندم و تا چند روز دیگر مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی آن را منتشر می کند.
وی افزود: این کتاب که برای نخستین بار منتشر می‌شود، حدود ۲۰۰ صفحه است و منابعم را «صحیفه نور» و متن سخنرانی‌های حضرت امام تشکیل می‌دهد و از این‌رو جنبه تاریخی از منظر مطایبه دارد.
امینی درباره هدف خود از نگارش کتاب عنوان کرد: حضور قدرتمند و موثر طنز و مطایبه و لطایف بیانی در کلام امام خمینی، به‌ویژه برای شناخت جنبه‌های مختلف ارتباط ایشان با مردم و شیوه‌های مقابله با فریب و تزویر تبلیغاتی دشمنان، مرا بر آن داشت که در این زمینه تحقیق و تاملی داشته باشم که حاصل آن کتاب «تبسم دوست» شد.
این استاد دانشگاه با بیان اینکه انتشار کتاب «تبسم دوست» پیشنهاد من به مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی بود، درباره مخاطبان کتاب تصریح کرد: اگر این کتاب افزودن بر خوانندگان و مخاطبان عام، بتواند توجه پژوهشگران را به نقش طنز و مطایبه در تحولات اجتماعی و روابط انسانی معطوف کند، شاید مقدمه‌ای باشد برای آن که جدیت این جنبه از ادبیات گفتاری و نوشتاری را عیان سازد.