معجزه در آنفیلد /امشب برای لیورپولی ‌ها در تاریخ به یادگار می‌ ماند

ورزش > فوتبال جهان – تیم لیورپول موفق شد با شکست دادن دورتموند راهی مرحله بعدی لیگ اروپا شود.

به گزارش خبرینه و به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین؛تیم فوتبال لیورپول در یک دیدار جذاب و دیدنی موفق شد دورتموند را شکست دهد.دو تیم در آلمان در ورزشگاه سیگنا پارک به تساوی یک بر یک رسیده بودند و این بهترین نتیجه برای شاگردان کلوپ بود تا دربازی برگشت و در آنفیلد کار را تمام کنند.

اما داستان فرق کرده بود و دو گل زود هنگامی که دورتموندی ‌ها زدند همه نقشه ‌ها نقش بر آب کرد.هنریک میختاریان در دقیقه ۵ و اوبامیانگ در دقیقه ۹ کاری کردند تا سکوت در آنفیلد حکم فرما شود.

همه چیز برای شاگردان کلوپ تمام شده بود و فقط یک معجره می‌ توانست کارساز شود.شاید خوشبین ترین هوادار لیورپول هم فکرش را نمی کرد که بازی در نیمه نخست با همین نتیجه به پایان برسد.با شروع نیمه دوم و در دقیقه ۴۸ لیورپولی ‌ها یکی از گل ‌های خورده را جبران کردند.

امید به اردوی آن‌ها برگشته بود.تزریق کمی هیجان هم باعث شده بود تا آن‌ها بی محابا حمله کنند و فقط و فقط به فکر برد باشند.اما ۸ دقیقه بعد رویس دوباره فرمان سکوت را به آنفیلد حکم فرما کرد تا دوباره امید هزاران لیورپولی حاضر در ورزشگاه نا امید شود.

یورگن کلوپ مثل اسپند روی آتش بود و اصلاً نمی توانست خودش را کنترل کنند.فشار هواداران،سر و صدای بیش از اندازه آن‌ها و انگیزه ای که به ساق پاهای بازیکنان تزریق شده بود پس از خوردن این سه گل متفاوت بود.گویا که قرار است معجزه ای اتفاق بیفتد.فیلیپ کوتینهو دردقیقه ۶۶ جرقه را زد.گل دوم که وارد دروازه دورتموند شد دوباره لیورپولی ‌ها جان تازه ای گرفتند.

آن‌ها تمام تلاش شان را کردند تا سربلند از آنفیلد بیرون بیایند.۱۲ دقیقه بعد مامادو ساخو گل سوم را زد.آن‌ها فقط یک گل دیگر می‌ خواستند تا بدون هیچ دغدغه ای راهی نیمه نهایی شوند.

دورتموند آن دورتموند نیمه نخست نبود.آن‌ها آنقدر دویده بودند که خستگی در قیافه هایشان موج می‌ زد.داما فرشته نجات و کسی که معجزه اصلی را رقم زد “ژان لورن “بود.بازیکنی که سانتر ارسالی را در دقیقه نود با ضربه سر دیدنی وارد دروازه دورتموند کرد تا آلمان ‌ها که خودشان تا دقیقه ۹۰ فوتبال بازی می‌ کنند اسیر فوتبال زیبای شاگردان کلوپ شوند.