محصولات دانلودی

معجزه عصر حاضر به ادعای رسانه های خبری یونان / سوء استفاده سودجویان از کشف جسد سالم یک کشیش یونانی

برخورد نامناسب کلیسای ارتدکس یونان و رسانه های گروهی پس از کشف جسد سالم یک کشیش که سالیان درازی از مرگ او گذشته است، باعث سوء استفاده سودجویان اقتصادی و تجاری شده است.


به گزارش سرویس فرهنگی آریا به  نقل از ماهنامه فرهنگی اجتماعی تحفه(رایزنی فرهنگی جمهوی اسلامی ایران در آتن) ((نیکو پاپا خریستو – مجله کاتی مرینی – سپتامبر ۲۰۰۶))، متروپل شهر فتایدیس در این باره می گوید: ما معتقد نیستیم که از بین نرفتن جسد حتما یک معجزه است و یاکسانی را که عبد از مرگ، بدنشان از بین نمی رود، می توان قدیس توصیف کرد اما برای یافتن دلیل این مسئله نیز عجله ای نداریم، چرا که خداوند همه چیز این مسئله را با گذشت زمان مشخص خواهد کرد.


درج اخبار مربوط به سالم ماندن و از بین نرفتن جسد کشیش یونانی باعث هجوم گستده مردم برای زیارت وی شده است و دست اندرکاران برنامه های زیارتی از فرصت به دست آمده نهایت بهره برداری را کرده اند و با راه اندازی تورهای مسافرتی جهت بازدید از این معجزه قرن، به سودهای کلان رسیده اند.


رسانه های خبری یونان نیز به کمک سودجویان رفته و با تبلیغات وسیع خود مردم را برای رفتن به معبد فتایدیس تشویق می کنند و از بین نرفتن جسد این کشیش در طول سالیان دراز را معجزه عصر حاضر قلمداد می نمایند.


جسد این کشیش مسیحی در یک تابوت شیشه ای قرار داده شده است و کتاب مقدس انجیل را در دستان وی گذاشته اند. مردم دسته دسته برای زیارت به این مکان مراجعه کرده و ساعت ها در یک صف طولانی منتظر می مانند تا حاجت های خود را از وی طلب کنند.


کلیسای ارتدکس اعلام کرده است، برای بررسی اعطا یا عدم اعطا عنوان قدیسی به زودی شورای کشیشان عالی رتبه کلیسا تشکیل خواهد گردید.


اظهارات پزشکان قانونی نیز در این رابطه کاملا شفاف نیست، برخی از آنان می گویند: از بین نرفتن جسد از نظر علم پزشکی قابل توجیه نیست و از نظر علمی مساله ای غیر عادی به شمار می رود و بعضی نیز ادعا می کنند احتمالا وی مومیایی شده باشد. اما آنچه مسلم است این است که این جسد مومیایی نشده است.


تمامی کشیشان این مساله را یک معجزه دانسته و آن را نشانه علاقه خدا به خدمتگزاران خود قلمداد کرده اند. در همین حال دیدگاه های متفاوتی نیز در رابطه با چگونگی اعطا عنوان قدیسی به کشیشان کلیسا وجود دارد.


بعضی معتقدند، بروز معجزه از سوی یک کشیش و یا مشاهده عمل خارق العاده ای از طرف او بستگی به انجام کارهای معنوی و ارزشمند وی در طول عمرش دارد و می تواند ملاکی برای اعطای عنوان قدیسی باشد.


اعطای عنوان قدیسی به برخی از کشیشان، دارای شرایط زیاد و مختلفی است که در طول قرن ها به طور خود جوش در میان پیروان دین مسیحیت رایج شده است و مهمترین آنها علاقه وافر مردم به آن کشیش، ارایه خدمات قابل توجه به کلیسا و بروز کارهای معجزه آسا در زمان حیات یا بعد از مرگ اوست.


کشیش ویسارنوس اصولا فرد نیکوکاری بوده و مردم به طور خودجوش به وی علاقه داشته اند. وی در طول عمرش دارای رفتاری متواضعانه و مهربانانه بوده و به دیگران کمک می کرده است و آگاهی زیادی نسبت به مسایل معنوی و مذهبی داشته است.


بعضی از شهروندان فتایدیس با درخواست های مکرر ازشورای کلیسای یونان، از این شورا خواسته اند که کشیش ویسارنوس را قدیس معرفی کند.


در شرایط عادی، مراحل اعلام یک فرد به عنوان قدیس، حداقل تا سه نسل بعد از مرگ کشیش مورد نظر طول می کشد. یعنی حدود صد سال بایستی بگذرد تا شورای کلیسای ارتدکس یونان برای بررسی موضوع تشکیل جلسه دهد و سپس تصمیم اتخاذ شده، به اسقف اعظم استانبول اعلام گردد، تا وی تصمیم نهایی را اتخاذ نماید، زیرا این کلیسا تنها مرجع اعلام قدیس بودن یک کشیش می باشد.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

  • گروه اینترنتی خبرینه
  • هیچ
  • 32
  • ۱۴ آذر ۸۵
گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما