معرفی سریال های ماه رمضان امسال

بنا بر این گزارش، این سریال‌ها در حالی روی آنتن می‌روند که تلویزیون امسال هم بنا به عادت همه ساله خود خلف وعده کرده و علی رغم اینکه هرسال اعلام می‌کند طوری برنامه‌ریزی خواهد کرد که تصوبربرداری زودتر
از آغاز تمام خواهد شد، تصویربرداری ها ادامه دارد.

** شبکه دو
۱۹:۳۰ / سی‌امین روز

شبکه دو سیما سریال «سی امین روز» را برای اولین بار پیش از افطار پخش می‌کند. این سریال هر روز ساعت ۱۹:۳۰ پخش می‌شود و تکرار آن نیز در همان روز ساعت ۲۳:۴۵ روی آنتن می‌رود.
این سریال از مضمونی ماورائی برخوردار است و در گونه اجتماعی، داستان زندگی مردی را به تصویر می‌کشد که به طور ناخواسته، دستش به خون برادر دوستش آغشته می‌شود و طی این اتفاق، ماجراهایی برای وی به وقوع می‌پیوندد.
فیلمنامه این سریال ۲۷ قسمتی به قلم سیدسعید رحمانی به نگارش درآمده و هومن سیدی، سیما تیرانداز، محمود عزیزی، رزیتا غفاری، آزاده صمدی، مهران رجبی، میرطاهر مظلومی، بهرام ابراهیمی، صفا آقاجانی، کوروش سلیمانی، فرشته سربندی، الناز حبیبی، افشین سنگ چاپ، رضا آحادی، شیرین نصرتی، عزیز هنرآموز، سپیده عنایتی، حمید مرادی با حضور انوشیروان ارجمند، اتابک نادری و پژمان بازغی در «سی امین روز» به ایفای نقش پرداخته‌اند.

** شبکه سه
۲۰:۴۵ / ۵ کیلومتر تا بهشت

این سریال تلویزیونی به کارگردانی علیرضا افخمی ساخته شده و همچنان در مرحله تصویربرداری است.
تهیه‌کنندگی سریال «5 کیلومتر تا بهشت» را داوود هاشمی برعهده دارد و بناست در ایام ماه مبارک رمضان هرشب ساعت ۲۰:۴۵ روی آنتن شبه سه سیما برود. تکرار این سریال در روز بعد ساعت ۱۵:۴۵ خواهد بود.
این سریال که از قضا مضمون آن نیز ماورائی است، با حضور بازیگرانی نظیر داریوش فرهنگ، مهدی سلوکی، شهرام قائدی، رضا توکلی، شهنام شهابی، شبنم قلی‌خانی، نفیسه روشن، پردیس افکاری، حسین سلیمانی، ایمان باقری، سولماز غنی، رضا آحادی و … ساخته شده است.
داستان ۵ کیلومتر تا بهشت درباره دختر و پسری است که قصد ازدواج دارند، اما درگیر ماجراهایی می‌شوند..

** شبکه یک
۲۲:۴۰ / سقوط یک فرشته

به گزارش فارس، سریال تلویزیونی سقوط یک فرشته در ماه مبارک رمضان هر شب ساعت ۲۲:۴۰ از شبکه یک سیما پخش می‌شود و تکرار آن روز بعد ساعت ۱۴:۴۰ روی آنتن می‌رود.
تا به حال حدود نیمی از کار تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «سقوط یک فرشته» انجام شده و در حال حاضر تصویربرداری در جاجرود ادامه دارد.
«سقوط یک فرشته» به تهیه‌کنندگی «رامین عباسی‌زاده» از حضور بازیگرانی چون مسعود رایگان، فریبا کوثری، داریوش کاردان، شبنم مقدمی، علی سلیمانی، مهرداد صدیقیان، خاطره اسدی و هدی زین العابدین بهره جسته است.
در داستان این مجموعه زندگی دو دختر در جدال با فراز و نشیب‌های زندگیشان به تصویر کشیده می‌شود و عیارسنجی ایمان هریک از آنها ماجراهای «سقوط یک فرشته» را شکل می‌دهد.

** شبکه پنج
۲۳:۱۵ / سه دونگ، سه دونگ

شبکه تهران بنا بر اعلام قبلی خود قصد داشت سریال تکیه بر باد را ماه رمضان پخش کند، اما در واپسین روزهای مانده به ماه رمضان سریال «سه دونگ، سه دونگ» را جایگزین آن کرد تا تلویزیون امسال در جدول پخش خود یک اثر طنز نیز داشته باشد.
این سریال در ایام ماه مبارک رمضان هر شب ساعت ۲۳:۱۵ پخش می شود و تکرار آن نیز روز بعد ساعت ۱۷:۳۰ است.
این سریال در ۲۶ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی محمد صالحیان در شبکه تهران تولید شده است.
داستان سریال این گونه شکل می‌گیرد: نصرت عشقی سالهاست در یکی از محلات تهران نانوایی سنگگ دارد که به اتفاق سه پسرش مسعود، محمود و منصور آنجا را اداره می‌کند، با آمدن پرویز شریک سه دونگ از مغازه‌اش، که در ده سال قبل به ابتالیا رفته و حالا برای فروش سه دونگ آن به ایران آمده، ماجراهایی برای این خانواده پیش می‌آید که آنها تصمیم می‌گیرند به خارج از کشور مهاجرت کنند و…
اسامی بازیگران این سریال به شرح ذیل است: سیروس گرجستانی، محمد کاسبی، مرجانه گلچین، جواد عزتی، یوسف صیادی، داریوش سلیمی، عباس جمشیدی‌فر، اشکان اشتیاق، نادیا دلدار گلچین، بیژن پیشدادی،گیتی معینی، سیروس میمنت، ساقی زینتی، مریم معصومی، فرشاد حسینی موحد، متین السادات ستوده، سیاوش مفیدی و…

خبرگزاری فارس

یکشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۰