مــاه‌هـای آیـنـده مـنـتـظـر ارزانــی خـــانــه بـاشـیـد!

بازار مسکن پس از ماه‌ها راکد بودن به سمت افت قیمت سوق داده شده است به طوری که به گفته‌ی رییس اتحادیه مشاوران املاک؛ نرخ خانه در برخی نقاط تهران تا ۵۰۰ هزار تومان کاهش یافت.مصطفی قلی خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: پیش از این وعده داده بودم در نیمه دوم سال قیمت خانه ارزان می‌شود که در حال حاضر باتوجه به گزارشاتی که از مشاوران املاک داشته‌ایم قیمت خانه در برخی نقاط تهران کاهش یافته است.


وی افزود: با روندی که در بخش مسکن حاکم شده است، فروشنده خانه افزایش یافته اما در مقابل خریداران محدود هستند این مساله این نوید را می‌دهد که در ماه‌های آتی روند نزولی قیمت خانه ادامه خواهد داشت.


او با بیان اینکه در شرایط فعلی خریداران کمتری وجود دارد چراکه مردم منتظرند قیمت خانه ارزان شود، گفت: در شرایط فعلی بازار از افت قیمت‌ها حکایت دارد.


خسروی معتقد است: وقتی خریداری برای خرید خانه وجود ندارد به طور طبیعی کسانی که کارشان خرید و فروش خانه است باید قیمت‌ها را کاهش دهند تا رونقی در بازار ایجاد شود که در حال حاضر با شکسته شدن قیمت‌ها مواجه هستیم و اگر از هر مشاور املاکی سوال کنید؛ آنها گواهی می‌دهند قیمت خانه کاهش یافته است.


رییس اتحادیه مشاوران املاک گفت: در چند ماه اخیر تلاش‌های بسیاری برای جلوگیری از تخلفات در این عرصه شده است که این عامل نیز یکی از دلایل کاهش قیمت بوده که امیدواریم در آینده‌ای نزدیک شاهد رسیدن قیمت خانه به نرخ واقعی باشیم.