مسدود کردن ۱۱۸ اپلیکیشن و بازی چینی از جمله PUBG در هند!

بازی PUBG در هند ممنوع شد

‏دولت هند اخیراً ۱۱۸ اپ و بازی چینی را مسدود کرده که بزرگترین نام در بین آن‌ها بازی محبوب PUBG است. دلیل این اقدام هند، تهدید علیه امنیت ملی و نقض حریم شخصی کاربران هندی اعلام شده  است. دولت هند اعلام کرده بنا به گزارش‌هایی، این اپلیکیشن‌ها داده‌هایی بیش از نیازشان را به سرورهای خود منتقل می‌کنند.

‏بازی محبوب PUBG ساخت Tencent؛ یکی از غول‌های چینی است و بیش از ۴۰ میلیون کاربر در این کشور دارد. با این اقدام، این بازی یکی از بزرگترین بازارهای خودش را از دست خواهد داد.

‏علاوه بر PUBG، نام‌های دیگری از جمله Baidu؛ موتور جستجوی معروف چینی، Alipay؛ یکی از بزرگترین اپ‌های پرداخت چینی، APUS Launcher؛ لانچر معروف اندروید و GO SMS Pro؛ اپ مدیریت پیامک و… به چشم می‌خورد. این اقدام بدون سابقه نیست و دولت هند چند ماه پیش هم ۵۹ اپ چینی از جمله تیک تاک را مسدود کرده بود.

دولت هند و چین در ماه‌های اخیر اختلافاتی در مرزهای خود پیدا کرده‌اند که باعث کشته شدن تعدادی از سربازان دو کشور در مرزها شده است. دولت هند گفته سربازان چینی تلاش هایی برای تصرف زمین‌های این کشور داشته‌اند. احتمالاً دولت هند با مسدود کردن این اپ‌ها قصد تلافی کردن اقدامات چین را داشته است.

تک توب

برچسب‌ها: ممنوعیت بازی‌های چینی محبوب در هند، پابجی موبایل مسدود شد، بازی پابجی در هند ممنوع شد، مسدود شدن اپ های چینی در هند، نرم افزار و بازی‌هایی که در هند ممنوع هستند، بازی محبوب pubg در هند بازی نمی شود، اقدام دولت هند در مسدودسازی اپ های موبایلی