منصوریان: در کارم نیاز به کمک هیچ بازیکنی ندارم/ یکی از اهدافم سربلندی در دربی است

ورزش > لیگ برتر – علیرضا منصوریان گفت: «هیچ بازیکنی در انتخاب این لیست به من کمک نکرده است. ما دستیاران خوبی داریم و نیاز به کمک بازیکن در این زمینه نداریم.»

به گزارش خبرینه و به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین؛ علیرضا منصوریان در نشست خـبـری گفت: «خوشحالم که بعد از هفت هشت سال با زحمت فراوان و دعای خانواده و لطف خداوند به خانه خودم برگشتم و نمی توانم خوشحالی خود را کتمان کنم. خوشحالم که از یک مسیر سلامت به این تیم برگشتم. امیدوارم در مسیر تغییرات مثبت در استقلال یک گام بلند را برداریم. به همه هواداران و پیشکسوتان هم در ادامه راه نیازمندیم.»
او ادامه داد: «همین اول دو سه مسئله را بگویم. تغییرات همراه با مقاومت و ابهام است. من همیشه با افراد کارشناس مشورت می‌ کنم. فضای انتخاب صرفا یک کار کارشناسی است و من رفاقت ‌ها را لحاظ نکردم و به این نتیجه رسیدیم که شاید برخی از بازیکنان نتوانند به ما کمک کنند.»
منصوریان گفت: «فکر می‌ کنم که بازیکنان بزرگ و قدیمی استقلال بازوی من خواهند بود اما اگر همین اول کار حدودها رعایت شود بهتر می شود. هیچ بازیکنی در انتخاب این لیست به من کمک نکرده است. من با نسلی بازی کرده ام که اکثرشان الان سرمربی هستند. ما دستیاران خوبی داریم و نیاز به کمک بازیکن در این زمینه نداریم.»
سرمربی استقلال گفت: «یک نکته را فراموش کردم بگویم و آن هم اینکه امسال ایده کادرفنی ما این است که شفاف صحبت کنیم. کسی بخواهد با منافع شخصی خود مسیر استقلال را عوض کند، آن را اعلام می‌ کنیم. اگر احساس کنیم که فردی پشت پیراهن و هواداران استقلال خودش را قایم کرده است، آن را اعلام می‌ کنیم. نکته بعدی هم اینکه من با افشارزاده و اعضای هیات مدیره دیدار داشته ام. ما وظیفه داریم بهترین ‌ها را برای استقلال جذب کنیم چون این توقع هواداران است. تذکری هم که اشاره کردید به استقلال و پرسپولیس بوده است و ما سه بازیکنی که گرفته ایم، زیر سقف قرار داد بوده اند. وزارت ورزش متولی هردوی ماست و از شخص وزیر هم متشکرم که مهر تایید را به من زدند.»
منصوریان درباره سقف قراردادها گفت: «قطعا سقف قرارداد را رعایت می‌ کنیم ولی در روند جذب ستاره توقفی نخواهیم داشت. ما تلاش می‌ کنیم و در این مسیر هم با چند تیم دیگر مثل پرسپولیس رقیب هستیم.»
خبرنگاری درمورد مبلغ قراردادها و همچنین بیانیه پرویز مظلومی گفت: «من با وزیر نشسته بودم و چنین چیزی نگفتند. به وزیر محترم عرض کردم که اصول خودم را رعایت می‌ کنم و اگر شما نظری راجع به قرارداد من دارید روی این کاغذ سفید هرچه بنویسید امضا می‌ کنم ولی از آنجا که وزیر محترم فرد بزرگی است به من ارج گذاشت و اختیار عمل را به من داد. شان مربی گری من و بازیکنان من شان تیم من است. من سه سال آخر فوتبالم در استقلال را پول نگرفتم و آن روز برای امروز گندم ‌ها را کاشتم. نسخه قراداد تیم رقیب را می‌ دانم ولی اصول حرفه ای ایجاب می‌ کند که چیزی نگویم. اگر لازم باشد برای هوادار استقلال جانم را می‌ دهم ولی اجازه نمی دهم شان تیمم پایین بیاید. درباره مظلومی هم باید بگویم که از ایشان رخصت گرفتم. ایشان در یک مسیج برای من آرزوی موفقیت کردند. هیچ زاویه ای هم با افراد قبلی باشگاه استقلال ندارم.»منصوریان در پاسخ به این سوال که هدف شما در استقلال چیست گفت: «من آرزو می‌ کنم که تجربه نفت را هیچ تیمی نداشته باشد. من در زمان بازیگری درگیر مسائل مالی نبودم. من چون از دوران سخت نفت عبور کردم، فکر می‌ کنم برای من کار در آن تیم لازم بود. فکر می‌ کردم که سال گذشته می‌ توانیم جای سپاهان را در فوتبال بگیریم. تنها هدیه ای که به مسئولان دادم این بود که ما هر سال تیم اخلاق می‌ شدیم. ما تلاش کردیم و بهترین تیم شدیم و امیدوار بودم قهرمان آسیا شویم ولی کار ما به جایی رسید که رویای یک شب هتل را داشتیم. تا جایی که می‌ دانم اسپانسر استقلال از این تیم به خوبی پشتیبانی می‌ کند. اما درباره هدفم در استقلال باید بگویم که تلاش می‌ کنیم تا هواداران از فوتبال ما لذت ببرند. اعتقاد ما بر این است که ریسکی نمی کنیم تا در یک مسیر پر تلاطم وارد شویم. تغییرات در استقلال باید دیده شود و اگر جایی لازم باشد باید برای نتیجه گرفتن به پلن B هم توجه کنیم. تلاش ما این است نسبت به سال گذشته مثبت تر نتیجه بگیریم. یک خطر بزرگ به اسم پلی آف استقلال را تهدید می‌ کند. بازی در پلی آف برای تیم ‌های ایرانی سخت است و دلیلش این است که سهمیه امارات و قطر ۲+۲ هست. ما شاید به السد قطر یا الجزیره امارات می‌ خوریم. هواداران باید کمک کنند از این صخره بگذریم و بعد از آن قول روزهای بهتر را می‌ دهم. هدف نهایی ما این است که هواداران در داربی سربلند باشند. من آن بازی را در اهواز دیدم و تلاش می‌ کنیم تا به این هدف هم برسیم.»
خبرنگاری از منصوریان پرسید: «اگر با استقلال قهرمان نشوید برکنار می‌ شوید؟ چون مظلومی و قلعه نویی به این اشاره کرده اند.» که او در پاسخ گفت: «من اعتقاد دارم که در سال گذشته و سال گذشته تر از آن مدیریت تیم را همراهی کرده است و در آخر تیم ضربه خورده است. جای بهانه ای برای خودم نمی گذارم. در این مسیر صخره ‌های کوچک همیشه هستند و من آستانه تحمل ندارم و به یکباره می‌ گویم آقای ایکس به ما لطمه می‌ زند تا بهانه ای برای خودم در آخر فصل نگذارم. هوادار خواسته اش از من تغییر روند نتیجه گیری و بازی کردن استقلال است. ما باید تلاش کنیم تا هواداران به استادیوم بیایند. جدا از نتیجه گیری و قهرمانی، اگر حمله ای بازی کنید به طور کلی می‌ توانیم هوادار را خوشحال کنیم. من در مدیریتی که به آن اشاره کردید، پشتیبانی کامل را دیدم. من آدم ‌های محکمی در آن جلسه دیدم و آنجا هم ایده ‌های خودم را گفتم و تلاش می‌ کنم تا پشتیبانی ‌ها را حفظ کنم. من فرار نمی کنم و امیدوارم اخر فصل همین جا بنشینیم و بتوانیم مسیر را پشت سر گذاشته باشیم.»
منصوریان درباره لیست مازاد تیمش گفت: «یک ادبیات غلط به اسم مازاد ایجاد شده است. یا بازیکن تحت قرار داد است یا اتمام قرارداد. توهین وقتی است که بی اطلاع بگویید لیست مازاد داریم. ما ارج ‌ها را حفظ کرده ایم. در این لیست سلایق شخصی اعمال نشده است و اگر اینگونه بود برخی ‌ها باید می‌ ماندند.»
وی درباره بازگشت جباری و منتظری، خرید امیری و کاوه رضایی و ارسلان مطهری گفت: «در مورد ورودی ‌ها باید بگویم که ۵۰ درصد اسامی ای که گفتید در لیست من نیستند. سه بازیکن در اندازه استقلال گرفتیم و کار عجیب و غریبی نکردیم. سه بازیکن دیگر هم در این هفته می‌ گیریم. اگر در پلی آف موفق باشیم در سه جام رقابت می‌ کنیم. هر بازیکن زیر ۲۰ ساله ای باید ۵ ساله با ما قرارداد امضا کند و به دنبال تلفیقی از جوان و با تجربه هستیم. درباره لیست ورودی اجازه دهید هفته آینده اعلام کنیم. به صورت مخفیانه جوانان خوبی را جذب می‌ کنیم و اسمشان را نمی آورم تا مشکلی ایجاد نشود. درباره جباری و منتظری هم بگویم که این دو قرارداد دارند و اخباری که من می‌ شنوم را شما هم شنیده اید و نمی دانم به چه نتیجه ای رسیده اند. استقلال خانه این دو است و آن‌ها کیفیت خوبی دارند.»
مجددا خبرنگاری از منصوریان پرسید آیا امیری به استقلال می‌ آید که او در پاسخ گفت: «ما دو سوپرایز دیگر هم داریم ولی نخواستیم سر و صدا شود. وحید امیری با من از نفت آمده و مسیر بعدی اش را نمی دانم. دو سال پیش او مثل درختی بود که شاخ و برگ اضافه داشت و حالا در تیم ملی حضور دارد. حالا اینکه او در این مسیر قرار گرفته دو پیامد دارد و اینکه ما برای جذب او یک رقیب پیدا کرده ایم. دوم اینکه قیمت او را بالا برده ایم. او به هر تیمی برود مالکیت خصوصی اش مال من است چون من او را به تیم ملی فرستادم.»
سرمربی استقلال درباره رابطه اش با کی روش گفت: «ما پرسپولیس را بردیم و گفتند که کی روش مرا کمک کرده است. من یک مسیر را به جلو می‌ روم. من سه سال سرمربی تیم امید بودم و مدتی هم دستیار کی روش بوده ام. بعید می‌ دانم کسی در ایران هم سرمربی تیم امید باشد و هم آنالیزور برای تیم بزرگسالان باشد. برای این کار باید خودتان را کوتاه کنید. کی روش برادر بزرگ من است و از او خیلی چیزها یاد گرفته ام. دیروز نه پریروز به تمرین تیم ملی رفتم و با چند بازیکن روبوسی کردم و این هم طبیعی است چون برخی از آن‌ها بازیکن من بوده اند. این حق من بود که سر تمرین تیم ملی بروم و هر اردویی شروع شود از این پس بیش‌تر به تمرین می‌ روم. یک کپی پیست کامل از کی روش در من خواهید دید.»
وی گفت: «۲۱ سال پیش یک گروهی مرا به استقلال آوردند و تا الان هم مرا پشتیبانی کرده اند. این گروه هیات مدیره و مدیریت استقلال ریسک این را قبول کرده اند که یک مربی از جنس خودشان به کار برگردد. اسم من جلوی استقلال اسم بزرگی نیست و اگر کسی بخواهد پشت من قایم شود وبه استقلال لطمه بزند، اسمش را اعلام می‌ کنم برای اینکه یک دوستی به خوبی گفت که جای بهانه نگذارم. خیلی راحت اسم او را اعلام می‌ کنم.»
منصوریان درباره اینکه کی روش خواسته که ملی پوشان تمرین نکنند گفت: «ما اولویت مان پرچم سه رنگ ایران است. من از دید کی روش اطلاع دارم. وقتی چند بازیکن با تیم ملی بدنسازی کنند، ما آن‌ها را وارد بدنسازی تیم خودمان نمی کنیم. ۳۰ یا یکم مرداد ماه بدنسازیمان با تیم ملی یک سویه می‌ شود و مشکلی وجود ندارد. اینجا سرمربیان باید انعطاف نشان دهند.»
او درخصوص کار با منصور قنبرزاده هم گفت: «من سال اول با نفت تجربه خوبی داشتم و سال دوم تجربه خیلی سختی بود. تیمی بود که بی پول بود و هزار مشکل داشت. البته همین جا می‌ گویم که سال خوبی بود چون امتحان ‌های سختی داشتم. الان تپه ‌های ناهموار استقلال برابر تپه ‌های نفت هیچ چیز نیست. اما اینکه گفته باشم قنبرزاده بیاید یا نیاید صحت ندارد. من بعد از بازی با سایپا رسما گفتم که در نفت نمی مانم. به قنبرزاده این مسئله را گفتم که به تیمی دیگر می‌ روم و درباره استقلال با او مشورت نکردم چون استقلال خانه خودم است. ممنون قنبرزاده و مدیریت نفت هستم ولی ترجیحم این است که با قنبرزاده دوستی ام را ادامه دهم تا همکاری را.»