مهران مدیری و بنیامین در مقابل هم

بنیامین بهادری و مهران مدیری برای تصاحب تندیس طلایی حافظ دهمین جشن سینمایی ـ تلویزیونی دنیای تصویر در بخش بهترین ترانه فیلم یا سریال با یکدیگر رقابت می‌کنند.
    علاوه براین دو، خوانندگانی چون محمد اصفهانی، مهران زاهدی و محمدرضا صادقی هم نامزدهای دریافت این جایزه هستند.
    بنیامین بهادری برای ترانه فیلم سینمایی “گرگ و میش”، مهران مدیری برای ترانه مجموعه طنز “باغ مظفر”، “محمد اصفهانی برای ترانه تیتراژ پایانی مجموعه “وفا”، مهران زاهدی برای ترانه مجموعه تلویزیونی “اولین شب آرامش” و محمدرضا صادقی برای ترانه فیلم سینمایی “ازدواج به سبک ایرانی” نامزد دریافت تندیس حافظ شده‌اند.
    همچنین نامزدهای دریافت تندیس زرین حافظ بخش سینمایی دهمین سال جشن سینمایی ـ تلویزیونی دنیای تصویر نیز معرفی شدند.
    به گزارش مهر، هیئت داوران دهمین جشن سینمایی ـ تلویزیونی دنیای تصویر متشکل از محمد آقازاده، امیر پوریا، امیرحسین رسائل، جواد طوسی، غلامعباس فاضلی، هیوا مسیح، حسین معززی‌نیا و علی معلم نامزدهای جشن دهم را در بخش سینما معرفی کردند.
    علی معلم درباره ویژگی‌های دهمین جشن دنیای تصویر گفت: “فیلم سینمایی “ازدواج به سبک ایرانی” به دلیل آنکه از تولیدات شرکت دنیای تصویر است، در رشته های بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه و بهترین کارگردان مورد ارزیابی قرار نگرفته است. همچنین در دو بخش بهترین بازیگر مرد و بهترین بازیگر زن طبق سنوات گذشته این جشن دو جایزه اهدا خواهد شد.”

    مدیر جشن سینمایی ـ تلویزیونی دنیای تصویر همچنین اعلام کرد: “آثاری که از نوروز ۸۵ تا پایان فروردین ماه سال ۸۶ در سینماها به اکران درآمده اند، در این دوره مورد قضاوت قرار می‌گیرند. در بخش بهترین سینماگر عرصه مستند، کوتاه و انیمیشن مهناز افضلی برای “کارت قرمز”، مهرداد اسکویی برای “روزهای بی‌تقویم”، حمید سهیلی برای “جاودانه‌ها”، مهوش شیخ‌الاسلامی برای “ماده ۶۱” و فرهاد ورهرام برای “گذر شهر بر آب” نامزد دریافت تندیس حافظ شده اند.”
    در دهمین جشن دنیای تصویر فیلم سینمایی “کافه ستاره” در ۱۱ رشته نامزد دریافت تندیس حافظ شده و از این نظر رکورددار است. البته بازیگران این فیلم بیشترین سهم را در موفقیت آن دارند، چرا که پنج مورد از این ۱۱ نامزدی به بازیگران “کافه ستاره” اختصاص دارد.
    “خون بازی” با ۹ مورد و فیلم های “تقاطع” و “ازدواج به سبک ایرانی” با هفت مورد نامزدی دریافت تندیس حافظ در رتبه های بعدی قرار دارند و فیلم های “یک تکه نان” و “آتش بس” نیز با یک مورد در رتبه آخر قرار گرفته اند. در جشن امسال با توجه به کیفیت مناسب طراحی گریم در اغلب فیلم ها یک تندیس حافظ به بهترین چهره پرداز نیز اهدا خواهد شد.
    شامگاه پنجشنبه بیست و یکم تیرماه برندگان تندیس حافظ جشن دهم معرفی خواهند شد. فهرست کامل نامزدهای سینمایی دهمین جشن دنیای تصویر به این شرح است:
    
    * بهترین فیلم
     “تقاطع” به تهیه کنندگی سعید حاجی میری، “خون بازی” به تهیه کنندگی جهانگیر کوثری، “کافه ستاره” به تهیه کنندگی مصطفی شایسته، “کودک و سرباز” به تهیه کنندگی سیدرضا میرکریمی
    
    * بهترین کارگردان
    ابوالحسن داودی برای “تقاطع”، رخشان بنی اعتماد و محسن عبدالوهاب برای “خون بازی”، سامان مقدم برای “کافه ستاره”، مازیار میری برای “به آهستگی”، زنده یاد رسول ملاقی پور برای “میم مثل مادر”
    
    * بهترین فیلمنامه
     محمد رضایی راد برای “کودک و سرباز”، پرویز شهبازی برای “به آهستگی”، فرید مصطفوی و ابوالحسن داودی برای “تقاطع”
    
    * بهترین بازیگر مرد
     داریوش ارجمند برای “ازدواج به سبک ایرانی”، بیژن امکانیان برای “تقاطع”، پژمان بازغی برای “کافه ستاره”، حامد بهداد برای “کافه ستاره”، حمید جبلی برای “زیر درخت هلو”، مسعود رایگان برای “خون بازی”، مهران رجبی برای “کودک و سرباز”، خسرو شکیبایی برای “چه کسی امیر را کشت”، محمدرضا فروتن برای “به آهستگی”، رضا ناجی برای “باغ های کندلوس”
    
    * بهترین بازیگر زن
     فاطمه گودرزی برای “ازدواج به سبک ایرانی”، باران کوثری برای “خون بازی”، بیتا فرهی برای “خون بازی”، لادن طباطبایی برای “ازدواج به سبک ایرانی”، نیلوفر خوش خلق برای “به آهستگی”، رویا تیموریان برای “کافه ستاره”، هانیه توسلی برای “کافه ستاره”، افسانه بایگان برای “کافه ستاره”، گلشیفته فراهانی برای “میم مثل مادر”، خاطره اسدی برای “تقاطع”
    
    * بهترین موسیقی متن
    گروه هال برای “باغ های کندولوس”،‌ دکتر محمد سریر برای “ازدواج به سبک ایرانی”، ریا عظیمی نژاد برای “میم مثل مادر”، محمدرضا درویش برای “جایی در دوردست”
    
    * بهترین صدابرداری
    مسعود بهنام و حسین ابوالصدق برای “تقاطع”، اسحاق خانزادی برای “ازدواج به سبک ایرانی”، محمدرضا دلپاک برای “خون بازی”، یدالله نجفی برای “زمستان است”
    
    * بهترین طراحی صحنه و لباس
    امیر اثباتی برای “تقاطع”، ملک جهان خزاعی برای “زمستان است”، آیدین ظریف برای “کافه ستاره”، مهدی کرمپور برای “چه کسی امیر را کشت”، مجید میرفخرایی برای “ازدواج به سبک ایرانی”
    
    * بهترین تدوین
    مصطفی خرقه بوش برای “ازدواج به سبک ایرانی”، بهرام دهقانی برای “تقاطع”، سپیده عبدالوهاب برای “خون بازی”، محمدرضا موئینی برای “کافه ستاره”، مستانه مهاجر برای “آتش بس”
    
    * بهترین چهره‌پردازی
     مجید اسکندری برای “یک تکه نان”، مهین نویدی برای “ازدواج به سبک ایرانی”، مهرداد امیرکیانی برای “خون بازی”، مهری شیرازی برای “میم مثل مادر” و “کافه ستاره”