مهسا جاور سهمیه المپیک گرفت/ رکوردی که زنان ایرانی زدند

به گزارش خبرینه و به نقل از جام جم ورزشی ، بانوان ورزشکار ایران چهار سال قبل برای حضور در المپیک لندن هشت سهمیه کسب کردند؛ موفقیتی که بعد از چهار سال به کف انتظار از این حوزه رسیده است. همین حالا در فاصله چهار، پنج ماه مانده به المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو بانوان ورزشکار ایرانی با کسب ۹ سهمیه، رکورد المپیک لندن را نیز رد کرده اند.

این آمار حکایت از این دارد که با تمام مشکلات و موانع، ورزش زنان ایران با شیب ملایمی به سوی توسعه حرکت می‌ کند، حرکتی که بیش از هر چیز مرهون اراده و تلاش و انگیزه خود زنان است.

اگرچه در سال ‌های اخیر بانوان ورزشکار ایرانی موفقیت ‌های زیادی در عرصه ‌های بین المللی کسب کرده اند و حضوری تشریفاتی در المپیک ندارند اما هنوز زنان ایرانی در تاریخ مهمترین بازی ‌های جهان موفق به کسب مدال نشده اند. بهترین نتیجه زنان ایرانی در طول تاریخ المپیک کسب عنوان ششمی الهه احمدی در لندن بوده است، عنوانی که امید می‌ رود در ریو بهتر شود.

در المپیک ۲۰۱۲ لندن، زهرا دهقان در تیر و کمان، لیلا رجبی در دوومیدانی، آرزو حکیمی و سولماز عباسی در قایقرانی، الهه احمدی و مه‌لقا جام بزرگ در تیراندازی، ندا شهسواری در تنیس روی میز و سوسن حاجی پور در تکواندو حضور داشتند.

اما برای المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو از همین حالا ۹ سهمیه زهرا نعمتی در تیر و کمان، لیلا رجبی در دوومیدانی، کیمیا علیزاده در تکواندو، نجمه خدمتی، الهه احمدی، مه‌لقا جام بزرگ و گلنوش سبقت اللهی در تیراندازی، ندا شهسواری در تنیس روی میز و مهسا جاور در قایقرانی قطعی شده است.