مودب‌ترین و بی‌ادب‌ترین شهرهای جهان

بر اساس این ارزیابی نیویورک، زوریخ و تورنتو مود‌ب ترین شهرهای جهان نام گرفتند و بمبئی، بخارست و کوالالامپور نیز به عنوان شهرهای بی ادب معرفی شده اند.

سوئیسی ها پس از امریکائی‌ها مودب‌ترین شهرهای جهان را به نام خود زدند.


به گزارش باشگاه جوانی برنا، مجله ریدرز دایجست، به بررسی ۳۵ شهر مهم جهان با شاخص‌های منحصر به فرد خود پرداخته است.

شاخص های این انتخاب حول چند مورد بوده است که نوعی جهت‌گیری خاص را در بر می‌گیرد؛ بررسان این پژوهش مطبوعاتی نخست پشت سر دیگران وارد جائی شدند تا ببینند این افراد در را پشت سر خود می‌بندند یا خیر، دومین شاخصه این تحقیق نیز خرید از ۲۰ مغازه یک شهر بوده است تا ببینند رفتار فروشندگان با مشتری‌ها چگونه است. سومین شاخصه نیز، انداختن عمدی یک پوشه در ۲۰ محله شلوغ شهر بوده تا ببینند چه کسانی آن را برداشته یا لگد می‌کنند.


به گزارش برنا، بر اساس ادعای این نشریه امریکایی به ترتیب “نیویورک، زوریخ و تورنتو” مودب ترین شهرهای جهان معرفی شدند. همچنین شهرهای آسیائی در این ارزیابی جزئی از بی‌ادب ترین شهرهای جهان معرفی شدند. بر این اساس بمبئی و بخارست پایتخت رومانی و کوالالامپور پایتخت مالزی از جمله بی‌ادب ترین شهر ها معرفی شدند. همچنین سئول، سنگاپور و مسکو در رتبه های بعدی شهرهای بی ادب جهان جای گرفتند.


بنا بر گزارش این نشریه پایتخت کشورهای آلمان، برزیل، کرواسی، نیوزلند، لهستان، مکزیک، سوئد، مجارستان و اسپانیا به ترتیب رتبه های چهارم تا دوازدهم شهر های مودب را به خود اختصاص دادند.