می دونید محل دقیق دفن امام رضا (ع) کجاست؟

همان طور که بسیاری می‌دانند مکان واقعی پیکر مطهر امام علی بن موسی الرضا علیه السلام در مکان فعلی که ضریح واقع شده نیست.

به گزارش انتخاب به نقل از افکار، یکی از مکان‌هایی که در حرم علی بن موسی الرضا(ع) به تازگی زائران زیادی را به خود جلب کرده است زیر زمینی است که چند سالی است افتتاح شده و از لحاظ معماری دارای تزئینات فراوانی است و از آن با نام رواق “دارالحجه” یاد می‌شود.

در گوشه‌ای از این شبستان زیرزمینی مکانی قرار دارد که به تازگی افراد زیادی در این مکان جمع می‌شوند و به زیارت مشغول‌اند. این مکان نزدیک ترین مکان به مضجع شریف امام علی بن موسی الرضا(ع) است و و زائران زیادی را به خود جلب کرده است و برای بسیاری از زائران این مکان یکی از بهترین مکان ها برای راز و نیاز با امام رئوف محسوب می‌شود.

همان طور که بسیاری می‌دانند مکان واقعی پیکر مطهر امام علی بن موسی الرضا(ع) در مکان فعلی که ضریح واقع شده نمی‌باشد و بنا بر نظر خادمین حرم این مکان چیزی در حدود ۲.۶۰ سانتی‌متر با ضریح فعلی فاصله دارد که وقتی زائران در رواق دارالحجه قرار می‌گیرند نزدیک ترین مکان به مضجع شریف علی بن موسی الرضا(ع) در گوشه این رواق قرار دارد.

انتخاب

3 نظر برای "می دونید محل دقیق دفن امام رضا (ع) کجاست؟" ارسال شده
 1. فاطمه گفت:

  خوب بود اما کامل نیست

 2. کلب الزهرا(س) گفت:

  اما نزدیکترین مکان به بدن مطهر امام رضا(ع)جای دیگه ای است!!!
  صحن حضرت علی اکبر(ع)(که بهش صحن آزادی هم میگن) انتهای بهشت ثامن ۳ یه درب سفید رنگی هست که اونجا نزدیکترین مکان به بدن مطهر حضرت است!این درب قبلا سبزرنگ بود بالاش هم یه تابلو بود که نوشته بود (کارگاه و تاسیسات)بعدا تابلو را کندن و در را هم رنگ سفید زدن!در ضمن تابلو (بهشت ثامن ۳)را هم کندن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!باید از خادما بپرسید بهشت ثامن ۳ کجاست!!!!!!!!!

 3. سمانه گفت:

  خیلی خوب بود خوش به حال مشهدی ها

نظرات بسته شده است.