ناصر ابراهیمی: سفر مارکوپولویی تیم ملی مانع از پیروزی پر گل شد

مربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: سفر بسیار طولانی و مارکوپولویی تیم، خستگی و بی‌خوابی فراوان ملی‌پوشان دلیل اصلی عدم پیروزی پر گل تیم ملی بود.


ناصر ابراهیمی درباره‌ی پیروزی ۲ بر صفر تیم ملی مقابل چین تایپه به خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: مشکل اصلی ما سفر بسیار طولانی و خسته کننده تیم به اردن و سپس چین تایپه بود. بی‌خوابی، خستگی و تغذیه ملی‌پوشان در این چند روز برای ما دردسرساز شده بود به گونه‌ای که اعضای تیم در اکثر اوقات خسته و بی‌حوصله بودند.


وی ادامه داد: ما ۲ بازی سخت را در اردن برگزار کرده و پس از آن با پروازی طولانی عازم چین تایپه شدیم. لژیونرها حتی شرایط بدتری نسبت به سایر بازیکنان داشته و از همه خسته‌تر بودند. به هر صورت این میزان تغییر ساعت نیازمند استراحت فراوانی بود تا بازیکنان از نظر جسمانی به حالت طبیعی و عادی بازگردند.


ابراهیمی افزود: شرایط در این سفر به گونه‌ای بود که اکثر ملی‌پوشان شب‌ها بیدار بوده و ساعت ۵ صبح به خواب می‌رفتند. آنها حتی توانایی تمرین کردن نداشته و در هنگام تمرینات بیشتر از آن که شاداب باشند خواب آلود و خسته بودند. طبیعی است که در چنین شرایط نامطلوبی کادر فنی از نتیجه به دست آمده و نحوه بازی تیم راضی و خشنود باشد. ما به دنبال کسب ۳ امتیاز این دیدار بودیم که خوشبختانه به هدف خود رسیدیم. اکنون نیز چشم‌مان تنها به دنبال پیروزی بر کره‌ی جنوبی است.


مربی تیم ملی درباره‌ی بازی ایران و چین تایپه تصریح کرد: ما در این دیدار تیم برتر میدان بوده و موقعیت‌های بسیاری را نیز بر روی دروازه حریف ایجاد کردیم. رودباریان بی‌کارترین بازیکن این دیدار بود و این نشان دهنده بازی یک طرفه ایران بود. بازیکنان حریف نیز تنها به دنبال حفظ دروازه خود بوده و بسیار فشرده بازی می‌کردند. آنها با دفاع چند لایه خود به دنبال کسب حداقل یک امتیاز بودند که ما اجازه کار را به آنها ندادیم.


ابراهیمی با اشاره به دیدار آینده ایران برابر کره‌ی جنوبی به ایسنا گفت: بی‌شک ما برای پیروزی به مصاف کره خواهیم رفت تا به عنوان تیم اول از گروه خود صعود کنیم. تیم ملی از زمان انتخاب امیر قلعه‌نویی به عنوان سرمربی تیم نتایج قابل قبولی را کسب کرده و بازی با کره می‌تواند نقطه اوج حرکت این تیم باشد.