ناصر حجازی درگذشت

مهر: دروازه‌بان اسطوره‌ای فوتبال کشورمان پس از تحمل بیماری ریوی صبح امروز دارفانی را وداع گفت.

ناصر حجازی دروازه‌بان اسطوره‌ای فوتبال ایران و تیم استقلال ساعت ۱۰:۵۵ دقیقه صبح امروز دوشنبه به دلیل بیماری سرطان ریه در بیمارستان کسری تهران درگذشت.

۰۲ خرداد ۱۳۹۰

پیام تسلیت رئیس سازمان تربیت بدنی به مناسبت درگذشت مرحوم ناصر حجازی

سعیدلو: نگاه خاص حجازی به ورزش از او چهره‌ای محبوب ساخت

رئیس سازمان تربیت بدنی درگذشت مرحوم ناصر حجازی را تسلیت گفت.


  به نقل از پایگاه خبری ورزش ایران، علی سعیدلو با ابراز تاثر عمیق از درگذشت حجازی، این فقدان را به جامعه ورزش و خانواده وی تسلیت گفت.

* متن کامل پیام سعیدلو به این شرح است:

“انا لله و انا الیه راجعون
خبرکوتاه و تلخ بود؛ ناصر حجازی از میان ما رفت. تلخ از این بابت که دیگر طعم شیرین حضور او را در فوتبال کشور نخواهیم چشید.
درگذشت مرحوم مغفور ناصر حجازی، پیشکسوت فوتبال ایران، جامعه ورزش،هم قطاران و هم بازیان او را مبهوت و مغموم ساخت.
بی تردید آنچه برای ناصر حجازی محبوبیت آفرید و از او چهره ای ماندگار ساخت و برجای گذاشت درخشش ویژه او در سنگر تیم ملی و نگاه خاص او به ورزش و فوتبال بود.

اینکه حجازی عزیز دیگر در میان ما نیست،غم انگیز، سخت و باور نکردنی است،اینجانب ضمن تسلیت به جامعه ورزش و خانواده محترم حجازی از خداوند متعال برای آن مرحوم علوّ درجات و برای بازماندگان صبر و اجر آرزومندم.
دوم خرداد ۱۳۹۰

علی سعیدلو
معاون رییس جمهور و رییس سازمان تربیت بدنی

ترابیان اعلام کرد

سکوت ۲ دقیقه‌ای بازیکنان تیم ملی به مناسبت درگذشت حجازی

سرپرست تیم ملی فوتبال از سکوت ۲ دقیقه‌ای بازیکنان قبل از شروع تمرین خبر داد.


   به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، عباس ترابیان اظهار داشت: از طرف کادر فنی و سرپرست تیم ملی و تک تک بازیکنان، این ضایعه بزرگ را به جامعه ورزش علی الخصوص فوتبالدوستان کشور و خانواده این بزرگمرد تسلیت عرض می کنیم و به همین مناسبت قبل از شروع تمرینات به احترام اسطوره فوتبال ایران ۲ دقیقه سکوت می کنیم.

وی افزود: برهمین اساس کنفرانس کارلوس کی‌روش به خاطر اینکه عزیزان رسانه ها بتوانند دین خود را در حق این بزرگمرد فوتبال ایران ادا کنند، لغو و به وقت دیگری موکول شد.
سرپرست تیم ملی فوتبال همچنین از سکوت ۲ دقیقه‌ای بازیکنان قبل از شروع تمرین امروز خبر داد.

مهاجرانی پس از درگذشت حجازی: بگذارید فعلا به حال خودم باشم

حشمت مهاجرانی از درگذشت ناصر حجازی شدیدا ابراز ناراحتی کرد.


   مهاجرانی که در جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین سرمربی ناصر حجازی بود، با شنیدن خبر درگذشت دروازه‌بان اسطوره‌ای ایران بسیار ناراحت شد و گفت: بگذارید فعلا در حال خودم باشم و بعدا صحبت خواهم کرد.

او پس از شنیدن خبر درگذشت حجازی، برای حضور در کنار خانواده این اسطوره فوتبال ایران به بیمارستان کسری رفت.

 

اشک‌های سرمربی پرسپولیس پس از شنیدن خبر درگذشت حجازی

سرمربی پرسپولیس گفت: حجازی حق زیادی به گردن من دارد و نمی‌دانم چه حرفی باید درباره درگذشت او به زبان بیاورم.


   علی دایی که متوجه درگذشت ناصر حجازی شده بود با صدایی بغض کرده و در حالی که گریه می‌کرد گفت: به خدا نمی‌دانم چه بگویم و زبانم نمی‌چرخد که حرف بزنم. ناصر خان گردن من زیاد حق داشت و هیچ وقت یاد و خاطره او را فراموش نمی‌کنم.

وی افزود: به تمام مردم ایران که ناصر حجازی را دوست داشتند تسلیت می‌گویم. این غم بزرگی برای فوتبال ما است که قبول کردنش سخت است. به خانواده او نیز تسلیت عرض می‌کنم. حجازی یک اسطوره بود که در فوتبال ما کمتر از این گونه افراد پیدا می‌شود.

آتیلا حجازی: پدرم هر حرفی می‌زد برای مردم بود

فرزند ناصر حجازی گفت: پدرم هر حرفی می‌زد برای مردم بود.


  آتیلا حجازی که از درگذشت پدرش به شدت متاثر بود، به میان مردم آمد و گفت: از تمام نفراتی که در این مکان حضور دارند، تشکر می کنم. ناصرخان عاشق همه طرفدارانش بود.
پسر ناصر حجازی درحالی که گریه می کرد ادامه داد: او همیشه هر حرفی می زد برای مردم بود. دوست دارم همه دوستدارانش در تشییع پیکر او باشند.
آتیلا دیگر نتوانست به صحبت هایش ادامه دهد.
در بین جمعیت عابدزاده هم حضور داشت و گریه می کرد.

بغض قلعه‌نویی در نشست خبری دیدار سپاهان و بنیادکار

کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار تیم‌های سپاهان و بنیاد در مرحله یک هشتم قهرمان لیگ آسیا تحت تاثیر درگذشت ناصر حجازی قرار گرفت.


  صبح امروز کنفرانس مطبوعاتی مربیان تیم‌های سپاهان و بنیادکار در اصفهان برگزار شد که موضوع درگذشت ناصر حجازی جو سالن کنفرانس را تحت تاثیر قرار داده بود.

امیر قلعه نویی سرمربی سپاهان پس از شنیدن خبر درگذشت دروازه بان سابق تیم ملی بسیار متاثر شد و با صدای بغض آلود گفت: حجازی یکی از اسطوره‌ها و پیشکسوتان بزرگ فوتبال ایران بود و مطمئنم او انسانی است که هیچ گاه از یاد ایرانی‌ها فراموش نخواهد شد.
وی ادامه داد: غم بزرگی را تحمل خواهیم کرد و خدا او را رحمت کند.
جو کنفرانس به گونه‌ای بود که قلعه نویی سایر سؤالات را نیز با صدایی بغض‌ آلود جواب می‌داد.